Aš modernizuje učebny ve dvou svých základních školách

31. 1. 2019 6:34

Zvýšení kvality infrastruktury základních škol. Pod tímto názvem město Aš připravuje pro dvě ašské základní školy, základní školu Hlávkova a Základní školu Okružní, tři projekty, směřující k modernizaci učeben a bezbariérovému přístupu.

Aš modernizuje učebny ve dvou svých základních školách
Foto: wikipedia
Popisek:

Předpokládané výdaje na všechny tři záměry jsou ve výši 14,65 miliónů korun. Na realizaci město získalo dotace od Ministerstva pro místní rozvoj, z výzvy IROP a MAS 21, a to v celkové výši 13,4 miliónů korun, které u dvou projektů představují 95 a u třetího 90 % předpokládaných nákladů.

Nejrozsáhlejšími úpravami projde základní škola Hlávkova, kde jsou předpokládané výdaje ve výši 10,75 miliónu korun. Vzniknout zde mají odborné učebny, vybavené moderními technologiemi pro výuku jazyků, přírodopisu, fyziky, chemie, atd.

V současné době již bylo pro školu vypsáno výběrové řízení na zhotovitele stavební části, konektivitu (zkvalitnění připojení školy k internetu) a na vybavení. Požadovaným termínem zahájení prací je 1. duben 2019 a ukončení 16. srpen 2019. Realizace projektu bude probíhat i za provozu školy.

Základní škola v Okružní ulici chystá za pomoci dotace modernizaci učeben fyziky, chemie a pracovní činnosti, zřízení cvičné kuchyňky ve sklepních prostorách a vybavení nově zrekonstruované učebny pro přírodní vědy pomůckami a moderními technologiemi. Škola připravila dva projekty s celkovým objemem financí ve výši 3,9 miliónu korun. Všechny připravované záměry mají být ukončeny do 30. září 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Pěší už přes lávku neprojdou

18:55 Znojmo: Pěší už přes lávku neprojdou

Dočasnou pěší lávku, kterou město zřídilo před Vánoci na opravovaném mostě přes řeku Dyji, dnes roze…