Bílovec: Na demolici zchátralých objektů naváže výstavba bydlení pro seniory

01.03.2016 15:16 | Zprávy
autor: PV

V Bílovci byla 1. března zahájena demolice chátrajících domů č. p. 119 a č. p. 422 mezi ulicemi Pivovarskou a Zahradní. Na jejich místě by mělo vzniknout komunitní bydlení pro seniory, jehož součástí by mělo být až dvacet bytových jednotek.

Bílovec: Na demolici zchátralých objektů naváže výstavba bydlení pro seniory
Foto: bilovec.cz
Popisek: Bílovec

„Výstavba komunitního bydlení pro seniory se shoduje s cíli územního plánování města Bílovce a se záměrem modernizace a revitalizace veřejného prostranství v městské památkové zóně města, kam patří i oblast v okolí Pivovarské ulice. Dům pro klientelu nad 60 let spadá do našich představ o vytvoření klidného prostranství s příjemnou atmosférou, které je navíc v blízkosti zámku a letního kina a přitom v dosahu centrálního bíloveckého náměstí," říká starosta Bílovce Pavel Mrva, kterého těší, že jednání s firmou TEFCO CZ, jež je od roku 2004 vlastníkem zmíněných budov, dospělo k pozitivnímu závěru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Finalisté soutěže na novou vizuální identitu města

16:32 Pelhřimov: Finalisté soutěže na novou vizuální identitu města

Soutěž na novou vizuální identitu města Pelhřimov vstoupila do další fáze. Porota složená z odborník…