Blansko: Kaufland nabízí rychlodobíjecí stanici pro elektromobily

04.07.2019 21:10 | Zprávy
autor: PV

Nákupní řetězec Kaufland ve spolupráci s Elektromobilitou Skupiny ČEZ postupně vybavuje své lokality rychlodobíjecími stojany umožňujícími elektromobilům dobít většinu kapacity baterií do 30 minut. V první vlně vzniká u nových a zmodernizovaných prodejen vždy minimálně jedna stanice. Aktuálně byla v rámci sítě Kaufland zprovozněna rychlodobíjecí stanice v Blansku, řidiči elektromobilů ji najdou u nové prodejny řetězce v ulici Na Řadech. Rychlodobíjecí stanice v této lokalitě byla instalována díky využití prostředků z Operačního program Doprava, v jehož výzvě ČEZ nedávno uspěl.

Blansko: Kaufland nabízí rychlodobíjecí stanici pro elektromobily
Foto: Blansko.cz
Popisek: Blansko

Stanice tohoto typu fungují i v režimu tzv. normálního AC dobíjení (dobije elektromobil v řádu hodin), který Kaufland nabízí svým zákazníkům bezplatně. Uživatelům stačí mít nainstalovanou aplikaci Polyfazer Direct. Aktuálně je celkem u 15 prodejen Kaufland v ČR řidičům elektromobilů k dispozici 18 veřejných dobíjecích stanic, z toho 15 rychlodobíjecích. V uplynulých měsících vyrostly tyto stanice v areálech Kaufland doslova po celé republice – např. v Hodoníně, Jablonci nad Nisou, Karviné, Kolíně, Kuřimi, Šternberku, Teplicích, Ostrově nad Ohří a v pražských lokalitách Hloubětín, Jarov a Vypich.

„Elektromobily se stávají velice oblíbenou alternativou oproti klasickým autům. Kaufland na tento trend reaguje instalací dobíjecích stanic na parkovištích u našich prodejen. Chceme našim zákazníkům umožnit pohodlnější cestování a rádi budeme pokračovat s instalacemi v dalších lokalitách napříč celou Českou republikou,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…