Blansko: Na dopravním hřišti přibyly nové prvky

26.03.2019 11:38

Zúžení vozovky nebo železniční přejezd – to jsou nové prvky na dopravním hřišti v Blansku, kde tento týden začala jarní část dopravní výchovy, určené žákům 4. ročníků základních škol. A modernizací prošla podle Aleše Lakoty z blanenského BESIPu i učebna dopravní výchovy v Základní škole Salmova, kde se učí teoretická část dopravní výchovy. Ta se tedy teď vyučuje v novém kabátě.

Blansko: Na dopravním hřišti přibyly nové prvky
Foto: Blansko.cz
Popisek: Blansko

Učebna vyhrazená na zmíněné škole právě pro dopravní výchovu prodělala v zimě výraznou rekonstrukci. „Byly nainstalovány nové, moderní prvky pro interaktivní výuku, včetně internetového připojení, což velmi zefektivní teoretickou přípravu dětí, zejména pak řešení dopravních situací,“ vysvětlila jedna z lektorek Jana Sedláková.

Praktická část výuky se pak odehrává na dětském dopravním hřišti, které v poslední době prošlo výraznou obměnou. Kromě technického zázemí, které bylo nahrazeno novým zařízením již v předchozích letech, se podle Lakoty loni modernizovala samotná jízdní dráha.

„Výměnou kompletně prošla světelná signalizace, která v Blansku chybí, a mnohdy je tedy dopravní hřiště pro děti jedinou možností, jak se s ní na vlastní kůži setkat. Rovněž jsou tam nové prvky, jako zúžení vozovky, či železniční přejezd, jehož správné přejíždění si děti velice oblíbily,“ upřesnil Aleš Lakota z aktivu BESIP, který působí při blanenské radnici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha: Hlavního město nevybralo ředitele magistrátu. Chystá se nové výběrové řízení

21:14 Praha: Hlavního město nevybralo ředitele magistrátu. Chystá se nové výběrové řízení

Dnes se uskutečnilo poslední jednání v rámci výběrového řízení na ředitele nebo ředitelku Magistrátu…