Bohumín: Město slavnostně otevřelo nový ambulantní trakt nemocnice

12.11.2022 12:50 | Tisková zpráva

Jedna z největších investic Bohumína posledních let začíná sloužit těm, pro něž ji město stavělo. Nový nemocniční trakt s ambulancemi uvítá první pacienty už v pondělí 14. listopadu. Tedy patnáct měsíců od chvíle, kdy začaly první stavební práce. Město do modernizace svého zdravotnického zařízení vložilo přes 60 milionů korun.

Bohumín: Město slavnostně otevřelo nový ambulantní trakt nemocnice
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

V přízemí nového pavilonu našla zázemí chirurgická ambulance, rentgen a ultrazvuk. Do prvního poschodí se přestěhovala interní a kardiologická ambulance, portfolio služeb rozšířila plastická chirurgie. Komfort klientům zajišťuje velkoryse pojatá centrální recepce s vyvolávacím a naváděcím systémem.

Anketa

Jezdíte nakupovat do blízkého zahraničí?

48%
hlasovalo: 10735 lidí

„Zatímco dosud museli pacienti kvůli jednotlivým vyšetřením přecházet mezi jednotlivými budovami, nyní se veškerá péče soustředí na jedno místo. Ambulance se dočkaly nového vybavení i přístrojů,“ uvedl předseda představenstva Bohumínské městské nemocnice Svatopluk Němeček. Patří mezi ně endoskopická věž za 3,2 milionu korun, modernizovaný rentgen za zhruba dva miliony korun či polohovací lůžka, na něž nemocnici přispěla sto tisíci korunami místní společnost ŽDB Drátovna. Ta se mimo jiné specializuje právě na výrobu a dodávku pružin pro zdravotnický průmysl.

Proměnou prošlo i okolí pavilonu. Terénní úpravy zahrnovaly i výstavbu prostorného parkoviště pro padesát aut. V zadní části traktu pak vznikl přístřešek pro přistavení sanitních vozů. Než do novostavby vkročí první pacienti, dostalo se jí ve čtvrtek 10. listopadu slavnostního otevření za účasti vedení města i nemocnice.

Dokončením objektu pro ambulantní ošetřování pacientů investice města do nemocnice nekončí. Aktuálně financuje výstavbu nového energocentra za přibližně 25 milionů korun, v příštím roce plánuje otevřít stomatologickou kliniku se třemi ordinacemi a do budoucna počítá i s vybudováním kliniky následné péče.

„Opakovaně jsme se přesvědčili, že naše nemocniční zařízení má ve městě nezastupitelnou funkci. V roce 1996 nám jej chtěl okres zrušit, možná i zprivatizovat. My jsme se rozhodli nemocnici převzít a investovat do jejího zachování a dalšího rozvoje. Za posledních dvacet let šlo o téměř půl miliardy korun. Je to ale vůbec poprvé, kdy otevíráme novou budovu. Stejně jako naši občané vnímáme, že dostupná a kvalitní zdravotní péče patří k nejpotřebnějším službám. Proto je jednou z hlavních oblastí, kam chceme i do budoucna směřovat peníze z rozpočtu,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Budete jen automat na podpisy?

Nebo jak jinak si vysvětlit, že podepisujete zákony, se kterými máte zároveň problém, a který hodnotíte jako protiústavní? Myslel jsem, že by člověk měl schvalovat věci - i v osobním životě, s kterými souhlasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hodonín: Na radnici zavítali studenti z Norska

6:31 Hodonín: Na radnici zavítali studenti z Norska

Celkem 15 studentů z Norska i se svými učiteli zavítalo v doprovodu studentů hodonínského gymnázia 9…