Novinka začne platit od nového roku. Ve středu 11. června budou obdobné vyhlášky schvalovat v sousední Dolní Lutyni a Rychvaldu.
„Uvědomujeme si, že neřešíme příčinu, ale následek. Nechtěli jsme však sedět se založenýma rukama. Naši strážníci řeší denně krádeže kovů a podle statistik bohumínské sběrny vykoupí za čtvrt roku 500 tun kovů. Sběrači však s kradenými věcmi cestují i do sběren v okolních městech. Aby naše opatření mělo smysl, musí se rozšířit i do okolních měst. Aktivní účast už nám kromě Rychvaldu a Dolní Lutyně přislíbili také v Havířově, Karviné i Orlové a jednáme o podpoře i s Ostravou. Zároveň nám volají města z celé ČR, jak na ten problém jdeme,“ uvedl místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mesto-bohumin.cz