Bohumín: Za poslední dva roky zmizelo z ulic města více než šedesát vraků

22.10.2022 14:08 | Tisková zpráva
autor: PV

Už více než dva roky platí novela zákona o pozemních komunikacích, díky níž se města snadněji zbavují autovraků blokujících parkoviště. V Bohumíně se jich za tuto dobu podařilo odstranit z veřejných ploch zhruba šedesát. Sedm z nich radnice dokonce zpeněžila v dražbě, další dva vozy nabídne zájemcům ještě letos.

Bohumín: Za poslední dva roky zmizelo z ulic města více než šedesát vraků
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

Déle než půl roku propadlá technická kontrola a z auta se stává překážka blokující parkoviště, pokud na něm stojí. Právě na taková vozidla se zaměřují strážnici městské policie a díky jejich všímavosti i tipům od obyvatel Bohumína se jich daří z ulic ročně vytěsnit desítky. „Majiteli či provozovateli takového automobilu přijde z úřadu výzva, aby jej z veřejné plochy odstranil. Má na to dva měsíce. Pokud tak neučiní, můžeme vozidlo odtáhnut,“ popsal praxi ředitel Městské policie Bohumín Roman Honysz.

Za poslední dva roky šlo o 64 případů autovraků, přičemž 53 osob na úřední výzvu zareagovalo. Pět z nich si obnovilo platnost technické kontroly, 48 lidí si vůz z parkovišť či ulic odvezlo či odtáhlo. „Jedenáct vozidel jsme museli odtáhnout my. Sedm z nich šlo do veřejné dražby, všechna se prodala. Další dvě auta se k prodeji právě chystají. Zbývající dva kusy jsme nechali ekologicky zlikvidovat,“ informoval Honysz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jičín: Výstavba domova pro seniory u lipové aleje bude pokračovat

7:17 Jičín: Výstavba domova pro seniory u lipové aleje bude pokračovat

Zastupitelstvo Jičína schválilo dohodu o narovnání práv se společností Senior Properties Jičín, s.r.…