Břeclav: Vedení města představilo své plány

10.12.2018 21:14

V pátek 7. prosince bylo na tiskové konferenci oficiálně představeno programové prohlášení rady města na období 2018-2022. Toto programové prohlášení obsahuje priority volebních programů koaličních subjektů zastoupených v Radě města Břeclavi, a to jak priority investiční, tak neinvestiční.

Břeclav: Vedení města představilo své plány
Foto: breclav.org
Popisek: Pohled na Břeclav

V oblasti dopravy zůstává prioritou intenzivní spolupráce s Ředitelstvím silnic a dálnic na přípravě výstavby obchvatu města. K lepšímu průjezdu městem by měly přispět nové odbočovací pruhy a úprava kruhového objezdu u Tesca. Pokračovat bude také výstavba cyklostezek, včetně cyklostezky z Břeclavi do Lednice.Je zadána studie, která by posoudila možnost přemostění Dyje u Břetislavovy ulice a vytvoření tzv. malého obchvatu.

Větší bezpečnosti občanů by mělo přispět rozšíření kamerového systému i zbudování pracoviště městské policie na pěší zóně u parku. Pokračovat samozřejmě bude podpora dobrovolných hasičů.

Podmínky pro kulturní vyžití by mělo v blízké budoucnosti zlepšit vybudování amfiteátru a letního kina pod zámkem i další rozvoj klidové zóny u Cyklosféry. Pokračovat budou úpravy kina, které by se mělo stát kulturně-společenským centrem.

V sociální oblasti bude nejvýznamnější investicí rekonstrukce zázemí Domova seniorů a výstavba nového Domu s pečovatelskou službou v Poštorné. Záměrem rady je i zřídit městské senior taxi. Pokračovat bude i modernizace Domu s pečovatelskou službou ve Staré Břeclavi. Město bude podporovat terénní sociální služby, které lidem umožní co nejdéle setrvat v domácím prostředí.

Prioritou města v oblasti sportu zůstává podpora mládeže a spolupráce se sportovními oddíly ve městě. Město se bude také snažit dále zlepšovat podmínky pro neregistrované sportovce.

Již v roce 2019 by měla začít revitalizace prostoru před nádražím. Město se bude snažit získat dotační tituly na postupnou rekonstrukci zámku (práce by měly začít v závěru roku 2019) a na vybudování multifunkční haly pro sport a kulturu.

Plné znění programového prohlášení najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hořice: Stavba haly na autobusovém nádraží dostává první kontury

21:49 Hořice: Stavba haly na autobusovém nádraží dostává první kontury

Díky příznivému počasí a intenzivní stavební činnosti roste budoucí odbavovací hala na autobusovém n…