Břeclav: Výběr škol odstartovaly Veletrhy vzdělávání

27.10.2021 19:02 | Tisková zpráva

V Břeclavi a Hodoníně se v říjnu uskutečnily Veletrhy vzdělávání pod záštitou krajské organizace VIM – Vzdělávací institut pro Moravu.

Břeclav: Výběr škol odstartovaly Veletrhy vzdělávání
Foto: breclav.org
Popisek: Pohled na Břeclav

Veletrhy vzdělávání jsou zaměřené na žáky osmých a devátých tříd, pedagogy a rodiče žáků, kteří hledají svoji cestu po základní škole. Po roční pomlce, kdy tradiční veletrhy nahradila on-line forma, se opět uskutečnily prezenčně.

„Jsme rádi, že se oba veletrhy mohly opět uskutečnit prezenčně, protože jejich největší výhodou je účast z řad studentů vystavujících škol, kteří předávají zájemcům konkrétní zkušenosti z pohledu studenta. Nabízené obory je možné také představit žákům a rodičům na praktických ukázkách výsledků studentských prací, což přispívá v rozhodování při výběru povolání,“ komentuje Leona Sapíková – ředitelka VIM.

Letos bylo 52 vystavujících škol v Hodoníně a 45 v Břeclavi. Účast návštěvníků, tedy rodičů a dětí byla za oba dny v Břeclavi 896 a Hodoníně 1775.

„Výběr školy je velkým životním rozhodnutím, a proto se snažíme zajistit, aby rodiče i žáci měli co nejvíce informací. A příležitost mluvit se školami. Jsem rád, že jsme mohli uskutečnit již 25. ročník veletrhu vzdělávání v Hodoníně,“ zahájil veletrhy Jiří Nantl – náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro vzdělávání a strategii chytrého regionu. Kraj na konání veletrhů pravidelně finančně přispívá, letos částkou 80 000 Kč.

Žáci z devátých tříd si musí přihlášky na vybrané školy s talentovou zkouškou podat do 30. 11. 2021 na ostatní pak do 1. 3. 2022. Počet míst v prvních ročnících středních škol v Jihomoravském kraji je 15 700 , z čehož 5 500 na učňovských oborech, 7 000  na středních odborných školách a  3 100 na gymnáziích (včetně osmiletých a šestiletých gymnázií). Pouze Jihomoravský kraj zřizuje na svém území 76 středních škol, další školy jsou soukromé, obecní, nebo zřízené církví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Nové byty vznikají v bývalé ubytovně

10:41 Ústí nad Labem: Nové byty vznikají v bývalé ubytovně

Byty pro seniory a potřebné profese začalo budovat město v bývalé ubytovně v Čelakovského ulici. Sta…