Uvažovali jsme o různých tématech, ale prioritou pro nás bylo zůstat v centru města a současně představit výrazné, monumentální práce,“ vysvětlila dramaturgyně letošní přehlídky Magdalena Juříková, proč se rozhodla prozkoumat další „vzrušující umělecké rozhraní, na němž se pohybuje řada umělců,“ a navrhla téma objekt – obydlí, socha – architektura, přesahy sochy a objektu k hranicím architektury, s podtitulem Beyond Architecture.
Organizátory přehlídky inspirovalo také dílo Jiřího Příhody, jehož experimentální sochu-obydlí nazvanou Poustevna najdou diváci na jižním bastionu Špilberku. „Můj objekt je vytvořen z laminovaného skla a sendvičových panelů z nerezové oceli formovaných ve vakuu. Je to revoluční postup, který v budoucnu jistě zaujme sochaře i architekty. Mohl by tak například vzniknout ‚ideální panelák‘, ale zatím je překážkou, že technologie je velmi nákladná,“ popsal podstatu svého tvůrčího procesu Jiří Příhoda.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: PV
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky

16:47 Liberec: Pozor soutěž, aneb zatočme s cigaretovými nedopalky
Odbor ekologie a veřejného prostoru ve spolupráci s kolektivním systémem společnosti NEVAJGLUJ, a.s.…