Brno: Los určil čtyřicítku firem. Získají voucher na spolupráci s kreativci

26.04.2018 11:30

Kreativní voucher Brno neboli až stotisícový poukaz na spolupráci s kreativci si odnáší 43 firem z jižní Moravy. Poukazy vylosovali zástupci města v sále Nové radnice.

Brno: Los určil čtyřicítku firem. Získají voucher na spolupráci s kreativci
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát
reklama

Letos se uskutečnil již třetí ročník akce, kterou pro Brno koordinuje JIC (Jihomoravské inovační centrum - více ZDE). Město vyčlenilo pro tuto záležitost 4 miliony korun ze svého rozpočtu.

Celkem 117 technologických společností si vybralo v rámci projektu Kreativní vouchery Brno odborníka, který jim má pomoci s jejich propagací. Největší zájem měly jihomoravské malé nebo střední podniky o spolupráci s kreativními studii a agenturami, které se zaměřují na webdesign, tvorbu videí a grafický design. Dále poptávaly služby v oblasti online marketingu, PR nebo tvorby kompletní marketingové strategie. Los rozhodl, která z firem získala poukaz.

Brno je první město v Česku, které skrze tyto poukazy opakovaně pomáhá firmám více se zviditelnit a podporuje kreativní experty. Letos má město navíc k dispozici ohodnocení prvního ročníku tohoto projektu.

Většina spoluprací v rámci projektu se osvědčí

„Zrovna marketing nebo určitá forma propagace ve firmách ustoupí mnohdy jiným prioritám. Peníze se investují spíše do jiných oblastí. My firmám dáváme možnost to zkusit za zlomek celkových nákladů a vidíme zatím dobré výsledky. Většina spoluprací v rámci projektu kreativních voucherů se totiž natolik osvědčí, že firmy chtějí s odborníky nadále dlouhodobě spolupracovat,“ uvedl primátor Petr Vokřál.

Každá z přihlášených firem mohla získat poukaz na pokrytí spolupráce s kreativcem v hodnotě až 75 % nákladů a dosáhnout tak až na 100 000 korun. V předchozích dvou ročnících se zapojilo na tři sta malých nebo středních podniků. Poukaz nakonec dostalo 90 z nich.

Kreativní vouchery jsou inspirované úspěšným konceptem podpory z Manchesteru nebo Salzburgu. Brno je ve spolupráci s JIC představilo poprvé v roce 2016 jako vůbec první město v ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Beroun: V Kollárově ulici začalo frézování vozovky

14:52 Beroun: V Kollárově ulici začalo frézování vozovky

V Kollárově ulici začala poslední etapa rekonstrukce. Firma Strabag zahájila frézování vozovky, vjez…