Náměstí T. G. Masaryka, Václavské náměstí i náměstí 17. listopadu jsou místy, která mají svůj vodní prvek v podobě kašny, což si v průběhu letních dní užívají především děti. V současné době se instalují další vodní prvky, které napomohou osvěžení.
Chcete, aby Andrej Babiš pravidelně jednal s Petrem Pavlem?Anketa
„Při rekonstrukci Jiráskových sadů jsme mysleli na instalaci vodního prvku, kterým je pítko v těsné blízkosti autobusových přístřešků. Pítko bylo vybráno tak, aby odběr vody byl co nejjednodušší, tedy jedná se o pítko, které zprovozníte stisknutím tlačítka,“ říká k jednomu z vodních prvků 1. místostarosta Vladimír Karpíšek.
Pro lepší pohodu ve vyhřátých ulicích se v letošním roce přistoupilo také k instalaci mlžítka, které je zprovozněno na náměstí 17. listopadu. „Aktuálně je na náměstí 17. listopadu nainstalováno a zprovozněno mlžítko, které budou moci využívat děti i dospěláci k osvěžení v teplých letních dnech. Letos jde již o druhý vodní prvek, který je ve městě zprovozněn,“ dodává Vladimír Karpíšek.
V opravdu teplých dnech navíc dochází k ochlazování komunikací kropením ulic prostřednictvím Technických služeb města Příbram.
box PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku




