Brno: Pokrok v projektu Janáčkova kulturního centra, strany se dohodly na spolupráci

18.06.2019 19:33

Dobrou zprávu pro milovníky hudby a brněnské filharmoniky přinesla včerejší tisková konference. Na ní byla představena dohoda, díky které bude stažena žaloba Atelieru M1 architekti, kterou podal na město a Brněnské komunikace. Dohodu o narovnání dnes na svém mimořádném jednání doporučila Rada města Brna ke schválení zastupitelstvu.

Brno: Pokrok v projektu Janáčkova kulturního centra, strany se dohodly na spolupráci
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát
reklama

Připravovanou stavbu Janáčkova kulturního centra pro až 1300 návštěvníků na podzim loňského roku zkomplikovala žaloba Atelieru M1 architekti. Ten měl za to, že projekční tým Tomasz Konior, Yasuhisa Toyota a Petr Hrůša, který zajišťuje dokumentaci pro stavební povolení, neúměrně zasahoval do jejich autorských práv. Za přispění vedení města se podařilo najít cestu ke smírnému řešení. „V Dohodě o narovnání jsou zakotveny klíčové principy, kterými se bude další příprava stavby řídit. Základem je, že projekt bude respektovat vítěznou podobu JKC, která vzešla z architektonické soutěže, a bude v souladu s územním rozhodnutím a licenční smlouvou. Případná zlepšení týkající se kvality sálu i samotné stavby centra budou projektanti řešit ve spolupráci s autory. Pokud vše půjde podle plánu, tak by se mohlo začít stavět na konci léta příštího roku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dohodu o narovnání již podepsali zástupci Atelieru M1 architekti. Radní doporučili zastupitelstvu, aby dohodu schválilo. Dokument již schválilo představenstvo Brněnských komunikací. Po nabytí účinnosti této dohody vezmou žalobci celou žalobu zpět.

Garáže začnou sloužit až po dokončení objektu

Základ dohody popsal radní pro kulturu Marek Fišer: „Jsem moc rád, že se nám podařilo vyjednat podmínky, kde jsou z našeho pohledu tři zásadní body. Prioritou zůstává špičková akustická kvalita sálu včetně výhledu diváků na pódium s tím, že původní autoři přispějí k nalezení vhodného architektonicko-konstrukčního řešení tak, aby výhled diváků nebyl omezen sloupy. Dále by mělo dojít k umístění technologického centra pod terén mimo stavbu a také vylepšení podmínek pro novou výsadbu zeleně v předprostoru Janáčkova kulturního centra.“ Konference se zúčastnili primátorka města Markéta Vaňková, náměstek Tomáš Koláčný, radní Marek Fišer a Petr Kratochvíl, ředitel BKOM Luděk Borový, ředitelka filharmonie Marie Kučerová.

Již nyní jsou na místě, určeném pro nový sál, postaveny garáže. Ty však svému účelu poslouží až po dokončení celého objektu. Z důvodu připravované stavby by se značně navýšily náklady, a to na jejich dočasné zprovoznění.

(zdroj: brno.cz)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tramvaj v německém Chemnitzu pojmenovali Plzeň

6:32 Tramvaj v německém Chemnitzu pojmenovali Plzeň

Jedna ze 14 tramvají, které koupilo německé město Chemnitz od plzeňské Škody Transportation, dostala…