Brno: V sobotu odstartuje Brněnský půlmaraton

18.04.2014 12:00 | Zprávy

Běžecký závod Brněnský půlmaraton má před sebou druhý ročník. Tentokrát se na start postaví dvakrát více běžců než loni – přihlášeno jich je přes dva tisíce. Odstartují v sobotu 19. dubna v 11 hodin stejně jako v minulém roce z náměstí Svobody.

Brno: V sobotu odstartuje Brněnský půlmaraton
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Běžce čeká příjemný okruh s trasou vedoucí Masarykovou ulicí k nádraží, pak přes Nové sady k Rondu a odtud směrem do Pisárek k areálu brněnského výstaviště. Na Velodromu dostanou závodníci příležitost poprvé se občerstvit a cyklistickou dráhu si „osahají“ jedním kolečkem. Pak budou pokračovat kolem výstaviště na Hlinky a přes Poříčí se opět vrátí zpět do centra města. Tady závod končí pro účastníky Desítky. Ti, kteří mají v plánu zdolat celý půlmaraton, musí zvládnout tyto okruhy dva.

Celá trať je oficiálně změřena v souladu s mezinárodními atletickými pravidly a její délka odpovídá délce půlmaratonu, tedy 21 097,5 m. „Jistě to ocení ti, kteří si nechtějí závod jen užít, ale také si třeba zaběhnout oficiálně uznatelný osobní výkon,“ řekl Aleš Čtvrtníček z organizačního výboru sdružení Maraton Brno.

Závod si vyžádá výrazná dopravní omezení. Na řízení provozu se budou podílet dopravní policisté s pracovníky Dopravního podniku města Brna.
Více na webu pulmaratonbrno.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Brno.cz

Proč nenecháte rozhodnout rodiče?

Jestli a od kolika svým dětem dovolí přístup na sociální sítě? To pak začnete i určovat, na co se smí nebo nesmí dívat v televizi nebo v kolik mají chodit spát a v kolik vstávat? Myslíte, že vše špatné se odehrává jen na sociálních sítích, a že ony jsou strůjci zla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Zpívání z balkonu vyneslo 200 tisíc korun pro hendikepovaná dvojčata

16:26 Česká Lípa: Zpívání z balkonu vyneslo 200 tisíc korun pro hendikepovaná dvojčata

Pátý ročník Zpívání z balkonu českolipské radnice, které proběhlo ve středu 20. srpna, přineslo neje…