Bruntál: Město chce další „bezdoplatkové“ zóny

04.10.2018 12:15

Poté, co v minulých týdnech bylo v Bruntále vyhlášeno dvaadvacet takzvaných „bezdoplatkových“ ulic, rada města nyní uložila požádat o vydání opatření obecné povahy v dalších více než padesáti lokalitách.

Bruntál: Město chce další „bezdoplatkové“ zóny
Foto: bruntal.net
Popisek: Náměstí města Bruntál

Konkrétně se jedná o následující ulice: 9. května, Brothánkova, Brožíkova, Česká, Čs. armády, Družební, Dukelská, Fügnerova, Hálkova, Havlíčkova, Horní, Husova, I. Olbrachta, J. E. Purkyně, Jezdecká, K. Čapka, Kavalcova, Krnovská, Lidická, Na Nábřeží, Na Kopečku, Nádražní, nám. 1. máje, nám. J. Žižky, nám. Míru, Nerudova, Nezvalova, Nová, Olomoucká, Opavská, Opletalova, Partyzánská, Požárníků, Příčná, Ruská, Sladovnická, Slovenská, Smetanova, Staroměstská, Sv. Čecha, Šimáčkova, Švermova, Tř. Osvobození, Tř. Práce, U Hřiště, U Potoka, U Rybníka, U Stadionu, Vodárenská, Vrchlického, Zámecké nám., Žlutý kopec.

Pokud bude žádosti města v rámci správního řízení vyhověno, Úřad práce ČR nebude v předmětných lokalitách vyplácet nově příchozím nájemníkům doplatek na bydlení (opatření se ze zákona nemůže vztahovat na stávající nájemníky).

Snahou města je řešit a maximálně omezit stávající konflikty v soužití, přestupky a trestnou činnost v těchto lokalitách, když právě tyto negativní jevy mají spojení se zde žijícími příjemci doplatku na bydlení.

Opatření obecné povahy dosud bylo vyhlášeno pro ulice Cihelní, Dělnickou, Dlouhou, Dolní, Dr. E. Beneše, Jaselskou, Jesenickou, Jiráskovu, Květnou (mimo č. or. 11, 13, 15), K. H. Máchy, K. Světlé, Okružní (mimo č. or. 18 a 20), Pěší, Pionýrskou, Revoluční, Rýmařovskou, Šmilovského, T. Kronesové, Tř. Obr. Míru, Uhlířskou, Zahradní a Zeyerovu (mimo č. or. 18).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Šatny pro děti u bazénu jsou komfortnější a barevnější

21:10 Kroměříž: Šatny pro děti u bazénu jsou komfortnější a barevnější

Nejmenší návštěvníci plaveckého bazénu v Obvodové ulici mohou využívat nově zvelebené šatny. „Jedná …