Česká Lípa: Město nabízí k pronájmu deset bytů

15. 6. 2019 14:52

Na úřední desce městského úřadu je zveřejněn záměr města pronajmout celkem 10 městských bytů, a to v ulicích Komenského, Pražská, Mariánská, ČSA, 5. května a na náměstí T.G.M. Kromě těchto bytů nabízí město k prodeji dvě osobní auta, a to Škodu Superb a Škodu Octavia.

Česká Lípa: Město nabízí k pronájmu deset bytů
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa
reklama

Podmínky prodeje aut najdou zájemci taktéž na úřední desce ZDE.

Nabídky na uvedené byty mohou občané podávat do 17. července do 17:00. Prohlídky bytů jsou naplánované na 3. července od 12:30. Pro každý byt je ustanoven jiný čas, přesněji jsou časy rozepsány ve záměru zveřejněném na úřední desce.

Upozorňujeme občany, že od prvního června jsou platné nové zásady pro pronájem bytů ve vlastnictví města Česká Lípa včetně nového formuláře a souhlasu se zpracováním osobních údajů. V zásadách jsou upravené výše nájmu a způsob přidělení bytů v nové lokalitě Lada, které se nově budou také soutěžit o výši nájmu za m2. 

Připomínáme také, že výběrového řízení se může zúčastnit každý, kdo má na bytovém fondu evidovanou žádost na pronájem bytu.

Písemná žádost o pronájem bytů bude žadatelem zpracována na předepsaném formuláři a musí obsahovat všechny údaje potřebné pro jejich posouzení.  Žádost může podat každý občan, který dosáhl věku 18 let, je občanem ČR a splňuje podmínky dle platných zásad o pronájem obecních bytů, které jsou přílohou žádosti o pronájem obecního bytu.

Uvedené podmínky se vztahují na všechny žadatele o poskytnutí nájmu bytové jednotky v  uvedených lokalitách a pokoje v ubytovně CENTRUM „N“.

Podmínkou k zaevidování žádosti je trvalý pobyt v České Lípě, a nebo zaměstnání v České Lípě. Uchazeč nesmí mít byt či jinou nemovitost v osobním vlastnictvív k. ú. Česká Lípa, Dolní Libchava, Lada, Stará Lípa, Žizníkov, Dubice u České Lípy, Častolovice u České Lípy, Dobranov, Manušice, Okřešice u České Lípy, Heřmaničky u Dobranova, Písečná u Dobranova, Vítkov u Dobranova a Vlčí Důl.

- k volnému pronájmu je lokalita v Dubické ulici, kde Výbor pro sociální politiku doporučí Radě města konkrétního uchazeče.

- byty v ostatních lokalitách (centrum města, Pražská, Komenského, ČSA) se pronajímají s předplaceným šestiměsíčním nájmem. Jako první platební období je považováno šestiměsíční základní nájemné. Po uplynutí tohoto prvního platebního období šesti měsíců se platební období sníží na období jednoho měsíce. V tomto výběrovém řízení zvítězí nejvyšší finanční nabídka na m2. Výběr nájemce bytů bude vždy probíhat transparentně výběrem z doručených nabídek zájemců za podmínek popsaných v  zásadách přílohy.

-byty v nové lokalitě Lada (11 bytových domů) se pronajímají s předplaceným měsíčním nájmem. Jako první platební období je považováno jedno základní nájemné.  V tomto výběrovém řízení zvítězí nejvyšší finanční nabídka na m2. Výběr nájemce bytů bude vždy probíhat transparentně výběrem z doručených nabídek zájemců za podmínek popsaných v  zásadách přílohy.

Nebudou řešeny žádosti žadatelů,

a) na které je podána žaloba na dlužné nájemné,
b) na které byla podána výpověď z nájmu bytu z důvodu porušení povinností nájemce,
c) pokud od posledního projednávání dle bodů a) a b) čl. 1 odst. 2 neuplynuly 3 roky,
d) kteří mají evidovaný dluh u města Česká Lípa.

Veškeré informace o bytovém fondu města včetně zásad a potřebných formulářů najdete ZDE

Informace o pronájmu nebytových prostor a pozemků najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Předškoláci se mohou připravovat na zápis i během zavření mateřských škol

11:07 Mladá Boleslav: Předškoláci se mohou připravovat na zápis i během zavření mateřských škol

Vzhledem k aktuální situaci, kdy jsou uzavřené mateřské školy, mohou rodiče předškoláků využít nabíd…