Česká Lípa spustila Mlynářskou odyseu

30.08.2018 13:50

Unikátní geolokační hru s názvem Mlynářská odysea připravilo město Česká Lípa ve spolupráci s firmou Geofun s.r.o. pro malé i velké turisty. Hráči v ní zábavnou formou poznají národní přírodní památku Peklo, ale i město Česká Lípa.

Česká Lípa spustila Mlynářskou odyseu
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa

„Cestovní ruch, který teď po letech stagnace křísíme k životu, stavíme hlavně na zážitkové turistice – právě zážitky táhnou turisty a inspirují další cestovatele k návštěvám zajímavých míst. A to je náš cíl: přivést nové návštěvníky a zabavit je. Šli jsme záměrně do mobilních aplikací, chytrých telefonů a lokalizací, protože je čas odpoutat se pouze od tištěných letáků a propagačních materiálů a přizpůsobit se duchu doby, která i do oblasti cestovního ruchu přináší nové zajímavé možnosti,“ podotýká starostka Romana Žatecká.

Hra se hraje v chytrých telefonech (smartphones) se systémy iOS nebo Android, které umožňují lokalizaci. Podle místa, kde se nacházíte, hra komunikuje a uděluje úkoly, měří čas, nahrává i spouští video, zobrazuje fotografie, zvládá rozšířenou realitu a ještě mnoho dalšího. Podstatou hry je unikátní příběh, jehož součástí se stávají samotní hráči, a poznávání je tak pro ně mnohem zábavnější a přináší mnoho zážitků.

Hlavní postavou hry je mlynářský synek Matěj ze Stružnického mlýna, kterého jeho otec postavil před nelehký úkol: mlýn se totiž ocitl na suchu a Matěj má zjistit, jaká je situace na Robečském potoku. Doufá, že by z něj mohlo do Ploučnice přitéci více vody. Účastníci hry mohou Matějovi pomoci a vydat se společně s ním na dobrodružnou pouť. Cestou přijdou nejen záhadě suchého mlýna na kloub, ale poznají Českolipsko a jeho okouzlující přírodu.

Hra je k dispozici také v německém jazyce

Pro instalaci hry postačí do prohlížeče v chytrém telefonu otevřít adresu qr.geofun.cz/407. Telefon sám nabídne instalaci bezplatné aplikace GEOFUN a následně stažení hry. Pak již stačí dojít k turistickému rozcestníku Karba, který se nachází poblíž železniční stanice Zahrádky u České Lípy a aplikace sama nabídne odstartování hry.

Na českolipskou cestu Peklem lze vyrazit kdykoli během roku a je dobré si na ni vyčlenit alespoň dvě hodiny. Cestou hráče čeká mnoho místních historických a přírodních zajímavostí a plní různé úkoly, aby ve svém poslání a záchranné misi uspěli. Hra je k dispozici také v německém jazyce.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

16:31 Vsetín: Příběhy našich sousedů ve Vsetíně

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devá…