V Českých Budějovicích se otázka deregulace nájmů týká jen určité skupiny městských bytů. „Město vlastní byty, které by se daly rozdělit do čtyř skupin. První jsou byty startovací, kde jsou výše nájmu limitovány podmínkami národních dotačních programů, ze kterých byla financována jejich výstavba. Druhou skupinou jsou byty, kde byla výše nájmu konkurenčně soutěžena a je vázána uzavřenou smlouvou. Třetí jsou byty v domovech s pečovatelskou službou, jež využívají invalidní a především starobní důchodci. Ti jsou ještě relativně soběstační, ale potřebují některé pečovatelské služby. Nájmy zde jsou nízké, ale považuji za naprosto nemyslitelné a nemorální jejich zvyšování. V úvahu tak přichází pouze poslední skupina, jež čítá zhruba 1100 bytových jednotek,“ vypočítává 1. náměstek primátora pro ekonomiku a majetek Miroslav Joch (ČSSD).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: c-budejovice.cz
Komunisté
Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?
Další články z rubriky

19:44 Hustopeče: Pavučina získala nové vybavení pro venkovní akce
Centrum volného času Hustopeče, příspěvková organizace, uspělo s projektem „Vybavení pro pořádání ve…
- 16:47 Mladá Boleslav: Virtuální karta pro MHD bude k dispozici i dětem do patnácti let
- 13:43 Náchod: Stříbro z Evropy! Mladé korfbalistky zazářily v Portugalsku
- 10:46 Jičín: Parcely pro rodinné domy v lokalitě Kasárna
- 7:46 Olomouc: U cyklostezky v Nemilanech se budou kácet suché stromy
- 22:42 Hradec Králové: Studie protipovodňových opatření v Plotištích