České Budějovice: Elektronické zápisy se osvědčily, do mateřinek začnou v dubnu

25.03.2019 12:09

Už několik let připravuje město elektronické zápisy dětí do mateřských i základních škol a jak praxe ukazuje, rodičům tento způsob vyhovuje. Letošní vyhlášení zápisu do mateřských škol bude 27. března na webu města a obvyklým způsobem jej zveřejní i škola

České Budějovice: Elektronické zápisy se osvědčily, do mateřinek začnou v dubnu
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

„Žádost bude k dispozici na webovém portálu www.zapismscb.c-budejovice.cz od 3.4 do 30.4. Pro její vyplnění mohou rodiče využít číslo pojištěnce (dítěte), které je uvedeno na průkazu zdravotního pojištění, popřípadě vytvořit vlastní 10 místný číselný kód, který zajistí anonymitu dítěte,“ popisuje postup náměstek primátora Viktor Vojtko.

Žádosti jsou jednotné a po jejich vyplnění si je rodiče vytisknou a od 2.5 do 3.5. ji odevzdají v příslušné mateřské škole. Stále ale zůstává ve hře i možnost fyzického vyzvednutí žádosti ve školce, a to dne 25.4. Rodiče mohou žádost elektronicky vyplnit a vytisknout také přímo na odboru školství českobudějovického magistrátu, kde je vždy v pracovní době zřízeno samostatné kontaktní centrum.

Přijímací řízení je i nadále rozhodováním dle správního řádu. „Správní řízení vedou jednotlivé ředitelky samostatně, proto v případě podávání více žádostí je nutné doručit osobně úplnou žádost na každou z žádaných školek. I v tomto případě se vyplňuje žádost jen jednou, pořídí se pouze počet potřebných výtisků,“ vysvětluje náměstek Viktor Vojtko s tím, že elektronický systém po zaevidování žádosti na příslušné škole vygeneruje na základě předem stanovených kritérií bodové hodnocení dítěte. To je pro rozhodování ředitelky závazné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: O navýšení financí na opravu komunikace v Žešově rozhodnou zastupitelé

21:10 Prostějov: O navýšení financí na opravu komunikace v Žešově rozhodnou zastupitelé

Zastupitelé budou rozhodovat o doporučení radních na navýšení financí za opravu komunikace v Žešově.