České Budějovice: Na radnici se usadily včely

21.04.2013 21:16 | Zprávy

Ve čtvrtek 18. dubna včely osídlily nové čtyři úly na střeše radnice. Čtyři včelstva dodal Aleš Mikšátko, vedoucí oddělení správy veřejné zeleně českobudějovického magistrátu, který se o ně také bude na střeše radnice starat.

České Budějovice: Na radnici se usadily včely
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

Letos se budou přesídlená včelstva stabilizovat a rozrůstat, ale už příští rok vyprodukují zhruba 80 kg medu. Ten bude sloužit jako originální městský dárek při oficiálních příležitostech.

Doprovodným programem k chovu včel na českobudějovické radnici je i výstava makrofotografií včel od Veroniky Souralové. Výstava je umístěna ve vestibulu radničního vchodu číslo 3, obsahuje deset edukačních panelů ve velikosti 70 x 50 cm a potrvá do 3. května.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Zuzana Mrázová byl položen dotaz

Catering

Tvrdíte, že jste catering za skoro 20 mega podědila po předchozí vládě, ale smlouvu jste podepsala vy. Proč? Proč podepisovat něco, s čím máte problém? Co by se stalo, kdybyste ji nepodepsala? Byly tam třeba nějaké sankce nebo něco podobného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Zimní stadion čeká modernizace za téměř 11 milionů

16:09 Znojmo: Zimní stadion čeká modernizace za téměř 11 milionů

Město investuje do Zimního stadionu na Dvořákově ulici téměř 11 milionů korun, aby zvýšilo bezpečnos…