V českobudějovické nemocnici jsou speciální lůžka pro obézní pacienty, tzv. Bariatrická lůžka už na oddělení ARO (1ks), na dětském oddělení (2 ks) a na infekčním oddělení (4 ks). „Na chirurgii se jedná o první takové lůžko,“ uvedl ekonomický ředitel českobudějovické nemocnice Ing. Martin Bláha, MBA.
Bariatrická verze lůžka Image 3 od firmy Linet je speciálně navržena pro těžší pacienty, kteří ocení pohodlnou, bezpečnou a praktickou stránku lůžka s vysokými standardy. K hlavní prioritě tohoto lůžka patří širší ložná plocha a vysoké bezpečné pracovní zatížení až 320 kg. Díky své univerzálnosti ji lze využít pro široké spektrum nemocničních oddělení. Vlastnosti lůžka snižují nebezpečí proleženin v pánevní a zádové oblasti rozšířením stehenního a zádového dílu až o 16 centimetrů. Lůžko dále snižuje negativní dopady (smyk, tření) na polohování pacienta a zvyšuje pacientův komfort.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



