České Budějovice: Rozšíření parkovacích zón čeká veřejné projednání

20. 1. 2021 8:38

V roce 2020 dokončilo město České Budějovice druhou etapu rozšiřování „modrých“ zón, které přinesly regulaci počtu parkujících vozidel v severozápadní části města. Obecné důvody pro zavádění parkovacích opatření ve městě přiblížil náměstek primátora Viktor Lavička.

České Budějovice: Rozšíření parkovacích zón čeká veřejné projednání
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice
reklama

„Zóny se zavádějí především kvůli usměrňování nadbytečné návštěvnické dopravy v přirozených centrech městských částí a v blízkosti tras městské hromadné dopravy, a to v takových časech, kdy je to nejvíce zapotřebí.“

Pro letošní rok připravuje město 3. etapu rozšíření parkovacích zón, která se týká jeho jižní části, tedy Havlíčkovy kolonie, oblasti ohraničené Lidickou třídou a ulicí Papírenská včetně přilehlých ulic. „I zde očekáváme, že zavedení modrých zón přinese v této lokalitě snížení intenzity dopravy a občanům, firmám a institucím zvýšení parkovacího komfortu. Ostatně tuto skutečnost potvrzují naše průzkumy a ohlasy z řad rezidentů v místech, kde jsou parkovací zóny již provozovány,“ zmínil náměstek Lavička.

Anketa

Zachrání nás vakcína proti covidu-19?

27%
73%
hlasovalo: 10221 lidí

Pro zapracování podstatných připomínek veřejnosti do projektu dalšího rozšíření zón připravilo město České Budějovice jeho veřejné projednání. To se s ohledem na současnou COVID situaci uskuteční pouze v online prostoru.

„Ve dnech 26. a 28. ledna 2021 v době od 17:00 do 20:00 hodin bude možno průběh projednávání sledovat na YouTube kanálu statutárního města České Budějovice. Prostřednictvím webové služby Slido budou moci občané souběžně klást autorském týmu otázky týkající se projektu. Tato jednoduchá aplikace umožní zájemcům rovněž hlasovat o již položených otázkách. A pokud stejná otázka bude zajímat více sledujících, mohou ji hlasováním upřednostnit,“ představil způsob komunikace Viktor Lavička.

Náměstek dále uvedl, že obyvatelům v dané lokalitě budou během tohoto týdne rozeslány vysvětlující dopisy s informacemi o záměrech a organizovaném veřejném projednání.

Mapa rozšiřování parkovacích zón ve třetí etapě včetně odkazů na YouTube stránky města a službu Slido ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Za předzahrádky nebudou muset restaurace a kavárny do léta platit

7:34 Olomouc: Za předzahrádky nebudou muset restaurace a kavárny do léta platit

Pro ulehčení složité situace, ve které se celá společnost vlivem koronavirové pandemie ocitla, toho …