České Budějovice slaví, staly se Evropským hlavním městem kultury pro rok 2028

03.07.2023 10:23 | Tisková zpráva

Velkou radost zažily v pátek 30. 6. České Budějovice. Mezinárodní komise zvolila Budějovice Evropským hlavním městem kultury pro rok 2028. Prestižní titul je obrovskou šancí představit kulturní prostředí města a kraje celé Evropě. Zároveň je to po třinácti letech silný impuls pro kulturu v celé České republice. Ve finále soutěžily Budějovice a východočeský Broumov.

České Budějovice slaví, staly se Evropským hlavním městem kultury pro rok 2028
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

"Mám ohromnou radost a jsem hrdá na to, že se České Budějovice staly Evropským hlavním městem kultury. Ocenění je nejen poctou pro naše krásné město, ale také výsledkem tvrdé práce, vášně a oddanosti celého našeho širokého týmu. Těšíme se na další kroky, čeká nás hodně práce. Je to výsledek více než dvou let usilovné práce celého týmu, místních politiků a zapojených organizací a jsme moc šťastní, že se městu podařilo titul získat.” sdělila primátorka Dagmar Škodová Parmová.

“Jsem velmi potěšen, že Budějovice uspěly. Tento úspěch s sebou přinese mnoho příležitostí pro rozvoj našeho regionu, vize a strategie kandidatury respektují naše kulturní bohatství. Investice do kulturních zařízení budou mít pozitivní vliv na kvalitu života ve městě i v kraji a je nezbytné, aby město mělo dostatečné kapacity a zdroje a bylo schopné implementovat a realizovat projekty spojené s titulem EHMK,” uvedl hejtman Martin Kuba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice znovu oživí třídu Míru sousedskou večeří

22:42 Pardubice znovu oživí třídu Míru sousedskou večeří

Třída Míru je po celý rok místem ruchu a pohybu. Ve čtvrtek 28. srpna 2025 od 17 do 22 hodin se ale …