Český Krumlov: Zastupitelstvo šetří přírodu i peníze. Materiál k jednání pročítá v elektronické podobě

20.10.2017 10:48

Desítky tisíc stran papíru ročně připadly na tisk podkladů pro zasedání Zastupitelstva města Český Krumlov. Od října proto přistoupili zastupitelé na efektivnější způsob elektronické distribuce materiálu k jednání, za rok tím město ušetří přes 30 tisíc korun.

Český Krumlov: Zastupitelstvo šetří přírodu i peníze. Materiál k jednání pročítá v elektronické podobě
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

Postupnou elektronizaci předkládaných materiálů zahájilo město před třemi lety, kdy elektronická zařízení začala pro svá jednání využívat rada města. „Na základě poptávky některých zastupitelů po elektronické formě podkladů vypracovalo oddělení informačních a komunikačních technologií analýzu, která zpracovává efektivitu plošné elektronizace. Na minulém jednání pak zastupitelé schválili elektronickou verzi, se kterou začneme již na říjnovém jednání," uvádí tajemník městského úřadu Radim Rouče. Zastupitelé rovněž schválili nový Jednací řád Zastupitelstva města Český Krumlov, který zahrnuje úpravu v předkládání materiálu pouze v elektronické verzi.

Předkládaný materiál na jednání zastupitelstva má v průměru 200 stran, přičemž dosud příprava podkladů zahrnovala vyhotovení 26 kopií na každé jednání. „Pro tento rok činí předpokládané náklady na tisk 58 tisíc stran podkladů 31.505 korun, kdy uvedená částka zahrnuje skutečně jen náklady na tisk a nezahrnuje čas strávený zpracovateli s tiskem, čas asistentky při kompletaci papírových podkladů a také čas a náklady na distribuci členům zastupitelstva," doplňuje kalkulaci Radim Rouče.

Elektronické podklady pro jednání zastupitelstva

Modernizaci průběhu jednání zastupitelstva nastartovalo už v minulém roce vybavení pro elektronické hlasování, přirozeným krokem je tak nynější pořízení tabletů. „Tablet je pouze jedním z možných prostředků, jak si nastudovat materiály. Přístup k podkladům je možný i z běžného počítače a je tak nyní na každém zastupiteli, jaký prostředek využije, či zda si bude chtít podklady vytisknout," doplňuje Radim Rouče.

Veřejnost se nadále k podkladům a výstupům ze zastupitelstva dostane na webových stránkách www.ckrumlov.cz/zastupitelstvo i v samotné jednací místnosti zastupitelstva na připraveném počítači. Na způsobu hlasování zastupitelstva o jednotlivých návrzích usnesení se tímto opatřením také nic nemění a bude pokračovat dle zaběhnuté praxe elektronicky. Kalkulace ceny na pořízení tabletů je vyčíslena na 60 tisíc korun. Porovnáním nákladů na tisk podkladů a kalkulace ceny za pořízení tabletů pro členy zastupitelstva je patrné, že návratnost investice je přibližně za dva roky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letní luhačovické lahůdky – díl čtvrtý

21:43 Letní luhačovické lahůdky – díl čtvrtý

Kdo jej mine, je buď nevidomý nebo přepitý (nikoliv léčivých vod z luhačovických pramenů). Řeč jde o…