Český Těšín: Strážníci kontrolují „neviditelné“ chodce a cyklisty

11.11.2016 6:30 | Zprávy
autor: PV

Českotěšínští strážníci se vrátili k preventivní akci “Za šera”. Chodce a cyklisty upozorňovali na nebezpečí, které jim akutně hrozí, pokud nejsou pro řidiče dobře viditelní. Poradili levné a efektní pomůcky a také rozdávali reflexní pásky.

Český Těšín: Strážníci kontrolují „neviditelné“ chodce a cyklisty
Foto: archív autora
Popisek: Český Těšín - za šera

„Vytipovali jsme si místa především v okrajových částech města, kde není veřejné osvětlení nebo lidé chodí po krajnici. Velmi vysoký pohyb lidí je také v ranních nebo večerních hodinách v okolí výrobních závodů v průmyslové zóně. Mnozí jdou z okolních sídlišť pěšky nebo jedou na kole,“ uvedl preventista MP Český Těšín Petr Glaic s tím, že nyní akce po týdnu skončila. Strážníci od této chvíle budou v rámci své běžné činnosti kontrolovat místa, kde zákon ukládá povinnost mít reflexní prvky.  A právě zde vidí kámen úrazu.

„Je velmi nešťastné, když povinnost být dobře za tmy viditelný zákon vymezil pouze na silnice mezi obcemi. Paradoxně jsou to v našem katastru pouze tři místa, která nejsou příliš frekventovaná. Naopak, je hojně úseků v okrajových částech, kde panují zhoršené světelné podmínky, chybí chodníky a mnoho lidí se zde pohybuje po krajnici. Podle mne by právě taková místa měla být v zákoně podchycena,“ dodává Glaic.
Strážníci pokračují několik let v osvětě, která má zvýšit povědomí chodců a cyklistů. Jak jsou ohroženi, když nejsou na silnici vidět, protože nosí tmavé oblečení nebo nemají předepsané osvětlení bicyklů.  „Když jsme s tímto programem před více než čtyřmi roky začínali, byl na krajnici pro řidiče viditelný málokdo,“ uvádí ředitel MP Český Těšín Petr Chroboczek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Diskuse o budoucnosti karlovarského teplárenství

7:27 Karlovy Vary: Diskuse o budoucnosti karlovarského teplárenství

Město Karlovy Vary zve k diskusi, týkající se přechodu města na moderní a ekologické zdroje energie.…