Cheb: Senior doprava bude fungovat i v roce 2019

22.12.2018 16:56

Senior dopravu je možné využít při cestách k lékařům a do nemocnice, na úřady, nádraží, poštu, do knihovny, domovů pro seniory nebo na kurzy Univerzity třetího věku.

Cheb: Senior doprava bude fungovat i v roce 2019
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Na základě vyhodnocení dosavadního zkušebního provozu Senior dopravy Cheb rozhodla rada města o jejím pokračování i v roce 2019. Vozy senior taxi by navíc měly v průběhu roku začít zajíždět i do dalších okrajových lokalit města. „Právě v okrajových lokalitách je tato služba nejvíce zapotřebí, protože mají s městem nejhorší spojení. Senior taxi zatím jezdilo pouze do Hájů a na Švédský vrch. Chceme to rozšířit i o další okrajové části našeho města,“ poznamenal starosta Antonín Jalovec.

Cenově výhodná doprava vozy taxislužby pro seniory a zdravotně postižené, kdy jedna jízda přijde na 20 korun, v Chebu zkušebně funguje od začátku května. „Dosavadní zkušenosti ukazují, že se tato služba osvědčila. Za první půlrok jejího fungování bylo vydáno 238 průkazů, které jsou pro cestování vozy senior taxi zapotřebí. Samotných jízd pak bylo více než 2700. Senior doprava proto bude za obdobných podmínek jako doposud pokračovat i v roce 2019. Město, které dopravci doplácí za každou jízdu 30 korun, by to podle předběžných odhadů mělo přijít asi na 200 tisíc,“ uvedl místostarosta Jiří Černý.

Senior dopravu mohou vedle věkové skupiny 65+ využívat také držitelé průkazů ZTP a ZTP/P. Podmínkou je v obou případech trvalé bydliště v Chebu. Zájemci si musí na odboru sociálních věcí a zdravotnictví zařídit průkazku, ke které dostanou na každý měsíc kupon na maximálně deset jízd. Ten si pak už mění za nový přímo u řidiče taxi. Senior dopravu je možné využít při cestách k lékařům a do nemocnice, na úřady, nádraží, poštu, do knihovny, domovů pro seniory nebo na kurzy Univerzity třetího věku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Šatny pro děti u bazénu jsou komfortnější a barevnější

21:10 Kroměříž: Šatny pro děti u bazénu jsou komfortnější a barevnější

Nejmenší návštěvníci plaveckého bazénu v Obvodové ulici mohou využívat nově zvelebené šatny. „Jedná …