Cheb: Zvonkohra byla umlčena - jen by hrála a hrála...

17.06.2012 7:26 | Zprávy
autor: mestocheb.cz

Snad jen načas skončilo oblíbené vyhrávání vždy každou sudou hodinu. Porouchaný stroj čeká transport do SR.

Cheb: Zvonkohra byla umlčena - jen by hrála a hrála...
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Zvonkohra umístěná ve věži Galerie výtvarného umění v Chebu na náměstí se odmlčela. Porouchaný stroj velikosti starého osobního počítače, který má hodně odslouženo, bude expedován až na východ Slovenska, kde by se ho měli pokusit ještě opravit.

Zvonkohru město pořídilo v prosinci 1999 u firmy z Prešova. Jde o starý typ (Konštantín III), který se již v současné době nevyrábí. Tradičně bývá slyšet od 8. hodiny ranní kaž­dou sudou hodinu až do 20 hodin, kdy hraje naposledy. Obsahuje 400 skladeb, které se spouštějí v náhodném výběru. Nastavit se mohou na závěr roku také melodie, které nás provázejí v době Vánoc, nebo - ve výjimečných případech - i skladby tzv. svatební.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Jak podle vás Ukrajina ohrožovala Rusko?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Trikolora-Mame-moralni-dilema-787775 A ještě je tak podle vás útok USA ospravedlnitelný nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín vyhlásil urbanistickou soutěž na nové srdce sídliště Jižní Svahy

7:17 Zlín vyhlásil urbanistickou soutěž na nové srdce sídliště Jižní Svahy

Statutární město Zlín vyhlásilo urbanistickou soutěž s názvem Torzo Zlín - nové srdce Jižních Svahů.