Děčín: Budovu výtahu na Pastýřskou stěnu čeká demolice

17.11.2019 8:38 | Zprávy
autor: PV

Město Děčín chce vylepšit zázemí via ferraty na Pastýřskou stěnu. Prvním krokem bude demolice zchátralé budovy výtahu. Připravují se také podmínky výběrového řízení na zpracování studie o návrh využití území v dolní části ferraty.

Děčín: Budovu výtahu na Pastýřskou stěnu čeká demolice
Foto: decin.cz
Popisek: Děčín

Demolice budovy výtahu proběhne v termínu od 18. listopadu do 20. prosince 2019. V době demolice bude úplně omezen průchod chodců na chodníku kolem via ferraty. Současně bude i uzavřen pravý jízdní pruh ve směru ke kruhovému objezdu. Demoliční práce provede firma Zemní a dopravní stavby Hrdý Milan s.r.o. Firma si stavbu převezme v pondělí 18. listopadu. Kromě zbourání budovy budou vyklizeny také trosky výtahu uvnitř skály.

„Jedinečná Via ferrata v centru města je důležitým turistickým cílem. Jejím návštěvníkům chceme nabídnout lepší zázemí při nástupu na skálu a zároveň je naším cílem, aby tento prostor vypadal dobře,“ říká primátor města Jaroslav Hrouda s tím, že podmínky výběrového řízení na zpracování studie se v současné době připravují. Schvalovat je bude rada města. Vítěz poté zpracuje také projektovou dokumentaci. Výtah na Pastýřskou stěnu začal turisty vozit v roce 1983. Příliš velký zájem o něj ale nebyl, přístup k němu nebyl bezbariérový, lidé museli navíc k výtahu vystoupat desítky schodů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy věříte, že v bitcoinové kauze přijde nějaké rozřešení?

Jako právnička, jaké zákony byly podle vás porušeny? Jaké tresty mohou padnout? Pochybil podle vás jen Blažek nebo i někdo další? Kdo případně? Já myslím, že problém je, že politici za svá rozhodnutí nenesou trestní odpovědnost, že když způsobí nějakou škodu, nemusí jí platit. Nebo se pletu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Loni město proinvestovalo více než 237 milionů korun

19:06 Kroměříž: Loni město proinvestovalo více než 237 milionů korun

Kroměřížská radnice v roce 2025 proinvestovala 237,3 milionu korun. Příjmy města v minulém roce čini…