Děčín: Město provádí jarní čištění ulic

30. 3. 2011 13:04

Blokové čištění ulic začne v dubnu. Ulice budou osazeny dopravními značkami, na jejich dodržování budou dohlížet městští strážníci.

Děčín: Město provádí jarní čištění ulic
reklama

Jarní úklid ulic od nánosů prachu po zimě provádějí Technické služby, a.s., v etapách. Ulice, které budou blokově čištěny, jsou označeny dopravním značením dostatečně včas, tak aby si majitelé aut, kteří v nich parkují, odvezli auta jinam. Na pravidelný úklid města budou opět dohlížet strážníci děčínské městské policie. Případné nerespektování dopravního značení budou strážníci řešit podle zákona. „Věříme, že řidiči budou ohleduplní a umožní bezproblémový úklid města.

Nerespektování dopravního značení budou strážníci samozřejmě řešit podle platné legislativy, která umožňuje uložení až dvoutisícové pokuty. Vždy se ale snažíme vyčerpat všechny prostředky, jak zajistit bezproblémové umytí komunikace. Pokud se nám nepodaří řidiče kontaktovat, přicházejí na řadu pokuty a případně odtah vozidla," vysvětlil ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. V každé ulici, kde bude naplánováno čištění, strážníci v ranních hodinách ještě naposledy upozorní obyvatele na nutnost přeparkování vozidel. „Bohužel se může některým lidem zdát ranní hluk z reproduktoru služebního vozu nebo zvonění na zvonek obtěžující, naší snahou je ale zajistit úklid a řidiče nepokutovat za každou cenu. Věřím, že lidé budou mít pochopení a i letošní rok se úklid obejde bez zásadních problémů," dodal Horák. Společně s blokovým čištěním města souběžně probíhá také letní údržba městských komunikací, chodníků a veřejných prostranství, na kterém se podílejí Technické služby a zaměstnanci Střediska městských služeb. Termíny blokových čištění mohou občané nalézt na internetových stránkách města a ve Zpravodaji. Úklid komunikací, které nejsou v majetku města, provádí buď Ředitelství silnic a dálnic Chomutov nebo Správa a údržba silnic provoz Děčín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mmdecin.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Sdílená kola nextbike budou jezdit i nadále

6:32 Mladá Boleslav: Sdílená kola nextbike budou jezdit i nadále

Už rok jezdí v Mladé Boleslavi sdílená kola společnosti nextbike, a Boleslaváci si je velmi oblíbili…