Díky e-aukci elektrické energie dosáhla Příbram u svých budov značné úspory

10.03.2014 17:06

Dne 6. 3. 2014 proběhla přímo z kanceláře příbramského starosty Ing. Pavla Pikrta elektronická aukce na sdružené služby dodávky elektrické energie pro centrálního zadavatele Město Příbram, připravená společností eCENTRE, a. s. Tu za přítomnosti starosty města Ing. Pavla Pikrta a místostarosty Václava Černého provedl obchodní ředitel společnosti Jindřich Morávek.

Díky e-aukci elektrické energie dosáhla Příbram u svých budov značné úspory
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

Soutěžní kolo začalo v 10:30 hodin a skončilo v 10:49 hodin, po 19 minutách soutěže. Soutěžní kolo bylo 2x prodlouženo. Celková vstupní hodnota e-aukce činila 2.416.312,- Kč. Nejnižší dosažená celková cena činila 1.414.055,- Kč.

„V soutěžním kole e-aukce tak bylo dosaženo úspory ve výši 1.002.257,- Kč, což činí 41,48 % oproti loňskému roku,“ informoval starosta města Ing. Pavel Pikrt.

Aukce se zúčastnilo celkem 9 uchazečů o zakázku. Základním hodnotícím kritériem pro hodnocení a posouzení výše uvedené veřejné zakázky byla zadavatelem stanovena nejnižší nabídková cena, kterou nakonec nabídla společnost Amper Market, a. s.

„Tohoto dodavatele elektrické energie bude ještě muset schválit Rada města na svém nejbližším zasedání,“ dodal starosta.

Radní se nyní začnou zabývat i tím, zdali by bylo efektivní nakupovat v rámci e-aukce také jiné komodity.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pribram-city.cz

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: ZUŠ zve k zápisu a chystá vystoupení žáků i učitelů

7:29 Litoměřice: ZUŠ zve k zápisu a chystá vystoupení žáků i učitelů

Ze čtyř oborů – hudebního, výtvarného, literárně dramatického a tanečního, mají na výběr v příštím š…