Frenštát pod Radhoštěm: Od ledna 2022 bude na území města působit sociální služba podpory samostatného bydlení JINAK

12.10.2021 8:36

Od 1. ledna 2022 bude ve Frenštátě pod Radhoštěm působit nová sociální služba. Jedná se o sociální službu podpory samostatného bydlení, kterou bude poskytovat JINAK, z.ú.

Frenštát pod Radhoštěm: Od ledna 2022 bude na území města působit sociální služba podpory samostatného bydlení JINAK
Foto: mufrenstat.cz
Popisek: Frenštát pod Radhoštěm

Zastupitelé schválili její začlenění do základní sítě služeb ORP Frenštát pod Radhoštěm a deklarovali finanční podporu pro rok 2022. 

Anketa

Je v pořádku spekulovat o sesazení prezidenta Zemana ze zdravotních důvodů?

hlasovalo: 18001 lidí

„Co se týká financování, tak jako u ostatních sociálních služeb zařazených do základní sítě, zastupitelé deklarovali spoluúčast našeho města ve výši 20 % oprávněné provozní ztráty v daném kalendářním roce. Konkrétně pro rok 2022 to bude maximálně částka 347 tisíc korun,“ uvedla Jana Prášková, vedoucí odboru sociálních věcí Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm.

Sociální služba Jinak bude připravena poskytovat podporu při samostatném bydlení osobám s duševním nebo mentálním postižením. Jedná se o lidi, kteří se rozhodnou zkusit samostatně žít, ale pro některé základní životní činnosti potřebují podporu. „Služba jim pomůže sedm dní v týdnu zvládnout samostatný život. Je to řešení i pro pečující, kteří se o tyto dospělé starají, a budou hledat cestu, jak je připravit i do budoucna pro samostatný život. Služba může poskytnout podporu také těm, jejichž situace se natolik zlepší, že mohou zkusit přejít z chráněného bydlení, které zajišťuje vyšší míru podpory, do samostatného bydlení,“ vysvětlila vedoucí odboru.

V průběhu měsíce října a listopadu 2021 budou probíhat individuální pohovory s možnými klienty této služby. Avšak každý, kdo by měl o tuto službu zájem nebo se chtěl o možnostech služby dozvědět víc, může kontaktovat odbor sociálních věcí MěÚ Frenštát pod Radhoštěm nebo přímo JINAK, z.ú.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Ve středu bude na zimáku a v jeho okolí probíhat cvičení

11:33 Cheb: Ve středu bude na zimáku a v jeho okolí probíhat cvičení

V okolí zimního stadionu budou rozmístěny hlídky, které budou řídit dopravu i pohyb osob