Frýdek-Místek: Cyklisté mohou vyrazit na čtyři značené okruhy, dva prošly údržbou směrových tabulí

17.06.2021 15:47

V roce 2009 vyznačilo Turistické informační centrum Frýdek?Místek po městě čtyři cyklookruhy v celkové délce 62 km. Ty propojují zajímavá místa, která mohou jak místní občané, tak návštěvníci Frýdku-Místku objevovat. Na dvou z nich došlo nedávno k výměně značení.

Frýdek-Místek: Cyklisté mohou vyrazit na čtyři značené okruhy, dva prošly údržbou směrových tabulí
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

V současné době jsou z důvodu výstavby obchvatu města průjezdné dva cyklookruhy, a to konkrétně s označením Frýdecký a Chlebovický. Ty prošly v posledním roce kompletní výměnou směrových tabulí. „Ostatní dva, Místecký a Skalický jsou průjezdné pouze zčásti a s velkou opatrností cyklistů, jelikož jsou zasaženy stavbou obchvatu. Po jeho dostavbě plánujeme zbývající dva okruhy přeznačit dle nově vedených cest,“ říká ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

Přeznačení a obnova cedulí vyžaduje každoročně nemalé náklady. Stává se, že si směrové tabule někteří pletou s informačními vývěskami. „Přejeme si za naše informační centrum, aby byli návštěvníci cyklookruhů ohleduplní k druhým a směrovky užívali jen k účelu, pro který tam je,“ vyjadřuje přání Monika Konvičná.

Díky těmto cyklostezkám poznají cyklisté Frýdek-Místek jinak. Trasy vedou po zajímavostech města a jeho okolí, například v Chlebovicích se podívají do největšího včelařského muzea v České republice, Frýdecký okruh je pro změnu zavede k zázračné vodě v Hájku. Mapy s vyznačenými cyklotrasami po Frýdku-Místku a Beskydech získají zájemci zdarma na pobočkách Turistického informačního centra F-M.

Značení bylo realizováno Turistickým informačním centrem Frýdek-Místek, p. o. za finanční podpory statutárního města Frýdku-Místku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Nové vozy Škoda Kodiaq zlepší mobilitu policistů

20:55 Mladá Boleslav: Nové vozy Škoda Kodiaq zlepší mobilitu policistů

Tři zbrusu nové vozy Škoda Kodiaq získali ve čtvrtek 22. července odpoledne policisté z Mladobolesla…