Frýdek-Místek: Na náměstí vyroste Velikonoční městečko

26. 3. 2018 10:47

Velikonoce ve městě budou již tradičně veselé. Svátky jara město oslaví od čtvrtka 29. do soboty 31. března na místeckém náměstí Svobody, kde vyroste Velikonoční městečko. Lákat bude na zajímavý program pro všechny bez rozdílu věku. Samozřejmě nebudou chybět prodejci tradičního velikonočního zboží a připraveno bude i bohaté občerstvení. Vstup je ZDARMA.

Frýdek-Místek: Na náměstí vyroste Velikonoční městečko
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Po velmi povedeném Masopustním jarmarku v duchu Farmářských trhů štafetu u veřejnosti oblíbených akcí na místeckém náměstí znovu převezme městská KulturaFM, v jejíž produkci se připravuje Velikonoční městečko. I tady půjde o tradice, ale s mnohem bohatším, žánrově pestrým kulturním programem, takže pro nás pro všechny znovu příležitost se potkat, vychutnat si pospolitost, blížící se jaro, nějaké ty dobrůtky i odkaz velikonočních zvyků dřívějších generací,“ zve na Velikonoční městečko, které je neustále vylepšováno podobně jako to adventní, primátor Michal Pobucký.

Letos budou součástí Velikonočního městečka nejrůznější workshopy a dílny. Zkušení řemeslníci předvedou pletení pomlázek a košíků, vyřezávání ze dřeva, či předení a tkaní vlny. „Pro děti budou připraveny výtvarné dílničky, ve kterých si budou moci vyrobit velikonoční dekorace. Kdo bude mít chuť se krásně ozdobit, může vyzkoušet oblíbené malování na obličej, tentokráte inspirované jarem a Velikonocemi. A každé dopoledne je bude na náměstí čekat divedélko“ uvedla Linda Hartenbergerová z KulturyFM.

Chybět nebudou tradiční trhy. Náměstí zaplní na třicet stánků s tradičním zbožím od pomlázek, ošatek, kraslic a perníčků přes dřevěné či pletené a háčkované výrobky až po jarní cibuloviny. Nabízet se bude i bohaté občerstvení, například grilovaná žebra, bramboráky, frgály a podávat by se mohlo i velikonoční zelené pivo nebo zázvorák.

Velice pestrý bude i hudební program, který se ponese v duchu folklóru. Ve čtvrtek bude pódium patřit valašské cimbálové muzice Úsměv. Na ni naváže legenda české folkrockové scény, kapela Fleret se Zuzanou Šulákovou, dcerou slavné Jarmily Šulákové, frýdecko-místeckou scénu v pátečním programu zastoupí indie-folková hudební skupina Hrozen. „O pátečním poledni zazní náměstím zpívané pašije. Biblický příběh podle evangelia sv. Jana v podání spojených schol farnosti Frýdek,“ připomíná zajímavost letošního programu – tradiční křesťanské hudebně dramatické představení – Jakub Tichý. Sobotní program bude žánrově pestrý. Dopoledne zahraje energickou muziku na pomezí swingu, latino a jazzu kapela HTK Band a odpoledne to bude secesně-folkové duo Kaspar Melichar, cimbálovka Kotci i folk-rocková kapela F-M band. Program celého Velikonočního městečka uzavře hudební soubor BraAgas, který se zaměřuje na lidovou historickou hudbu.

Velikonoční městečko pořádá Statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím KulturyFM, s přispěním městských společností TS a. s. a Frýdecká skládka a. s. Na všechny koncerty, dílny a atrakce je vstup zdarma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Lávku v havarijním stavu nahradil nový val s chodníkem

21:18 Plzeň: Lávku v havarijním stavu nahradil nový val s chodníkem

Novým valem včetně chodníku nahradilo město Plzeň chátrající lávku u parkoviště bytových domů na síd…