Vedení radnice se nejprve v souvislosti s obchvatem setkalo se senátorem Jiřím Carbolem a europoslancem Tomášem Zdechovským, kteří měli ve věci výstavby obchvatu navštívit ministra dopravy Dana Ťoka. „Je pro nás důležité mít své spojence a zastánce také v Bruselu. V tomto smyslu jsme konzultovali s europoslancem Zdechovským možnosti a další postup. Každopádně už jsme se shodli, že se přibližuje čas, kdy budeme nuceni přistoupit k tvrdším akcím, které na náš problém upozorní,“ avizuje náměstek primátora Karel Deutscher, že dohoda na společném postupu při prosazování budování obchvatu obsahuje i možnosti přistoupit k razantnějším formám upozornění na nutnost výstavby, včetně možné blokády průtahu města. „Obchvat města by měl být prioritou pro všechny a zájem na jeho vybudování by měli mít všichni bez rozdílu politické příslušnosti. Stále ale máme pocit, že tomu tak není a že ministři dopravy a životního prostředí (ANO) by ve věci mohli udělat víc. Veřejnost byla ujišťována, že je vše na dobré cestě, proklamace v tomto duchu byly velké, ale dnes to vypadá všelijak. Zase jsme papežštější než papež a hrozí posuzování něčeho, co už bylo jednou posouzeno. Proto jsme i na radě města odsouhlasili oslovení vládních i evropských struktur, protože situace je skutečně alarmující,“ shrnul náměstek primátora Jiří Kajzar.
Frýdecko-místecká radnice se chystá znovu ve věci obchvatu oslovit prezidenta republiky Miloše Zemana, premiéra Bohuslava Sobotku, ministra financí Andreje Babiše i místopředsedu vlády Pavla Bělobrádka. Dopis do Bruselu kompetentním osobám již byl odeslán.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV