Frýdek-Místek: Radnice s obchvatem bubnuje na poplach

22.01.2016 10:03 | Zprávy
autor: PV

Frýdecko-místecká radnice velmi zpozorněla v souvislosti s kuloárními informacemi, že navzdory proklamacím veškerých zúčastněných stran, včetně ministerstev, výstavbu obchvatu znovu ohrožuje ekologický aspekt. V souvislosti s přijetím nového zákona to totiž skutečně vypadá, že projekt bude zahrnut mezi ty, u nichž bude nutné znovu posouzení vlivu na životní prostředí, tzv. „velká EIA“. To by bylo pro obchvat smrtící, a proto radnice ještě zintenzivnila jednání na všech frontách a koresponduje si už i s evropskými institucemi.

Frýdek-Místek: Radnice s obchvatem bubnuje na poplach
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Vedení radnice se nejprve v souvislosti s obchvatem setkalo se senátorem Jiřím Carbolem a europoslancem Tomášem Zdechovským, kteří měli ve věci výstavby obchvatu navštívit ministra dopravy Dana Ťoka. „Je pro nás důležité mít své spojence a zastánce také v Bruselu. V tomto smyslu jsme konzultovali s europoslancem Zdechovským možnosti a další postup. Každopádně už jsme se shodli, že se přibližuje čas, kdy budeme nuceni přistoupit k tvrdším akcím, které na náš problém upozorní,“ avizuje náměstek primátora Karel Deutscher, že dohoda na společném postupu při prosazování budování obchvatu obsahuje i možnosti přistoupit k razantnějším formám upozornění na nutnost výstavby, včetně možné blokády průtahu města. „Obchvat města by měl být prioritou pro všechny a zájem na jeho vybudování by měli mít všichni bez rozdílu politické příslušnosti. Stále ale máme pocit, že tomu tak není a že ministři dopravy a životního prostředí (ANO) by ve věci mohli udělat víc. Veřejnost byla ujišťována, že je vše na dobré cestě, proklamace v tomto duchu byly velké, ale dnes to vypadá všelijak. Zase jsme papežštější než papež a hrozí posuzování něčeho, co už bylo jednou posouzeno. Proto jsme i na radě města odsouhlasili oslovení vládních i evropských struktur, protože situace je skutečně alarmující,“ shrnul náměstek primátora Jiří Kajzar.

Frýdecko-místecká radnice se chystá znovu ve věci obchvatu oslovit prezidenta republiky Miloše Zemana, premiéra Bohuslava Sobotku, ministra financí Andreje Babiše i místopředsedu vlády Pavla Bělobrádka. Dopis do Bruselu kompetentním osobám již byl odeslán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

7:27 Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

Poslední dny zbývají podnikatelům, vlastníkům či nájemcům nemovitostí v Plzni na to, aby odstranili …