Frýdlant začal s podzimní výsadbou stromů a rostlin

15. 10. 2017 9:39

Na několika místech Frýdlantu se v současné době sázejí nové stromy. Podzimní výsadbu zahájilo v pondělí 9. října 2017 sázení 15 lip malolistých podél hlavní silnice na Raspenavu u bývalého autokempu.

Frýdlant začal s podzimní výsadbou stromů a rostlin
Foto: wikipedia
Popisek: Frýdlant
reklama

„Stromořadí lip malolistých navázalo na stávající alej, která vede od bývalého statku podél cyklostezky na Raspenavu. Nové stromy jsou vysázeny podél nově zbudovaného chodníku až k mostu přes řeku Smědou u Zámeckého pivovaru Frýdlant,“ říká místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka, který má zeleň ve městě ve své kompetenci. Výsadba stromořadí je dalším krokem k revitalizaci území, nazývaného Podzámčí.

Další sázení stromů probíhá v těchto dnech ve Frýdlantě v ulici Lužická. „Původní dřeviny tam jsou postupně nahrazovány od křižovatky s ulicí V Úvoze stromy, nazývanými česky myrobalán třešňový. Jde o listnatý, mrazuvzdorný strom, který dobře snáší i větrné stanoviště. Tento konkrétní druh má tmavě červené až červenofialové listy a kvete růžovými květy,“ doplňuje Jiří Stodůlka.

Další nové stromy, konkrétně hlohy, budou vysazeny v ulici U Nemocnice, u parkoviště v Lužické ulici pak své místo najde solitérní červený buk. „Během následujících týdnů pak dojde ještě k výsadbě rostlin v některých částech města. Například v ulici Sídlištní bude svah osázen půdokryvnou rostlinou skalníkem,“ uzavírá Jiří Stodůlka. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Primátorka podepsala pokyn k zahájení stavby záložní nemocnice na výstavišti

21:15 Brno: Primátorka podepsala pokyn k zahájení stavby záložní nemocnice na výstavišti

Dva dny jednání s řediteli brněnských nemocnic přinesly jednoznačný závěr: V pondělí začne stavba zá…