Havířovské Kino Centrum opět slouží veřejnosti

14.10.2012 18:47 | Zprávy

Havířovské kino Centrum je po 20 měsících rozsáhlé rekonstrukce od 12. října 2012 opět v provozu.

Havířovské Kino Centrum opět slouží veřejnosti
Foto: hyundai.phorum.cz
Popisek: Havířov

Slavnostní otevření kina proběhlo ve čtvrtek 11. října odpoledne za účasti představitelů města, stavební firmy a mnoha hostů, které přišel pozdravit i herec Boleslav Polívka, hlavní představitel filmu Cesta do lesa, který se v premiéře ve čtvrtek v podvečer v Kině Centrum promítal.  V pátek byly v rámci dne otevřených dveří opravené prostory představeny veřejnosti, která dostává k dispozici moderní multifunkční objekt s velkým a malým kinosálem, kinokavárnou, barem a novými prostorami pro Městské informační centrum, které se sem přestěhovalo z prostorů v Dlouhé ulici. Provozovatelem kina je Městské kulturní středisko.

Provoz kina byl ve městě zahájen v roce 1967 a během svého více než čtyřicetiletého provozu si získalo mnoho příznivců. Radní Havířova v roce 2003 rozhodli kvůli špatnému technickému stavu a nevyhovujícím nárokům dnešního diváka o celkové rekonstrukci této významné budovy, která byla kvůli nedostatku financí zahájena až v únoru 2011. To byl projekt zařazen do Integrovaného plánu rozvoje města a stavbu spolufinancuje dotace z Regionálního operačního programu ROP NUTS II Moravskoslezsko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Dotace zamíří do nemocnice, charity i dětské ordinace

19:47 Znojmo: Dotace zamíří do nemocnice, charity i dětské ordinace

Zastupitelé města Znojma schválili na svém červnovém zasedání poskytnutí několika významných dotací,…