Hoďte své starosti do ohně. V Pelhřimově opět stojí proslulé krematorium

13.08.2017 19:12

Máte problém, bolístku či starost? Všech neduhů je možné se zbavit díky fiktivnímu krematoriu, které bylo v Pelhřimově slavnostně odhaleno pro veřejnost za účasti starosty města Pelhřimova Františka Kučery a hlavních iniciátorů Miroslava Šimona, starosty Spolku přátel hasičských hudeb ČR a Vlastimila Studeného z generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Hoďte své starosti do ohně. V Pelhřimově opět stojí proslulé krematorium
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov
reklama

Provizorní krematorium, které je vyrobeno ze dřeva je umístěno denně před Turistickým a informačním centrem na Masarykově náměstí v Pelhřimově. Nebude zde stát dlouho, protože v sobotu 26. srpna v devět hodin večer jej totiž hasiči v rámci 17. ročníku celostátního hasičského festivalu dechových hudeb a dnů záchranářů i s trápeními, která lidé mohou napsat na lístek a vhodit dovnitř krematoria, spálí. Recesistickou akci pro obyvatele a návštěvníky Pelhřimova totiž připravují právě hasiči, kteří věří, že napsaná trápení po spálení úplně zmizí nebo alespoň zeslábnou.

Turisté, kteří zavítají do Pelhřimova se občas ptají místních obyvatel, kde najdou krematorium. Až tak je město Pelhřimov proslaveno díky roli Rudolfa Hrušínského z filmu Vesničko má středisková. „Tak víš, kam jeď? Jeď do Pelhřimova. Prohlídni si krematorium, ať víš, do čeho jdeš,“ radil v roli lékaře (Skružného) hostinskému Bedřichovi.

Má to ale háček, to skutečné krematorium v Pelhřimově není a nikdy nebylo, tak právě proto vznikl nápad alespoň s fiktivním dočasným krematoriem, které se těší každoročně velkému úspěchu. Sami iniciátoři nezaháleli a svá trápení také vhodili do makety pelhřimovského krematoria.

Tak tedy ani vy neváhejte: „Hoďte své starosti do ohně a pohřběte je v popelu pelhřimovského krematoria“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Radnice nechala ve městě rozmístit kontejnery na potravinářský olej

9:39 Kroměříž: Radnice nechala ve městě rozmístit kontejnery na potravinářský olej

Obyvatelé Kroměříže mají nově možnost ukládat použité jedlé oleje a potravinářské tuky do speciálníc…