Hradec Králové: Dobrovolní hasiči převzali dva nové vozy

17.04.2013 16:28 | Zprávy

Dva nové vozy v celkové ceně zhruba jeden a půl miliónu korun milionu korun si převzali královéhradečtí dobrovolní hasiči z jednotek Třebeš a Malšova Lhota. Auta přepraví kompletní družstva nejen k ostrým zásahům, ale jsou schopna sloužit na akcích či požárních asistencích. Jen vloni zdejší hradečtí dobrovolní hasiči zasahovali u 332 událostí. Zejména zásahy na Hořicku v továrně Mileta ke konci roku a odstraňování následků katastrofy v městských lesích prověřily připravenost lidí i techniky.

Hradec Králové: Dobrovolní hasiči převzali dva nové vozy
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Nové vozy vystřídají dosluhující vozidla Avia, která dobrovolní hasiči z Třebše a Malšovy Lhoty využívali při svých výjezdech. Těch bylo jen v loňském roce 332, přičemž nejvíce výjezdů bylo v rámci technické pomoci, často jezdili dobrovolní hasiči k požárům či dopravním nehodám. Povoláni však byli i k únikům nebezpečných či chemických látek. Bohužel necelá desítka výjezdů byla planým poplachem. Vloni zajišťovaly hradecké požární jednotky a požární hlídka Březhrad i preventivní činnost při požárních asistencích na akcích konaných na území města, kam zavítalo více osob. Šlo zejména o požární asistence na hojně navštěvovaných sportovních a kulturních akcích ve městě či na letišti. Jedná se především o letecký den CIAF, festival Rock For People, dětský den v areálu Stříbrného rybníka, novoroční ohňostroj, Slavnosti královny Elišky a prvoligové hokejové či fotbalové zápasy.

V letních měsících loňského roku postihly město Hradec Králové dvě velké živelné pohromy. Na konci června lokální záplavy na Moravském Předměstí a v Třebši  a na začátku července větrná smršť, kdy došlo ke škodám na majetku a k ohrožení lidí po celém městě. Nejvíce postižena byla pak místní část Svinar a chatová oblast u řeky Orlice. „Pracovní nasazení členů všech jednotek SDH i požárních hlídek SDH bylo na vysoké úrovni, zasahovali nepřetržitě několik dní, jen s minimálním časem na odpočinek. Práce to byla tvrdá, namáhavá a hlavně riziková, jednalo se většinou o likvidaci nakloněných, zaklíněných, na objekty spadlých stromů, o práci s motorovou pilou za velmi těžkých podmínek a většinou ve výškách,“ vzpomíná velitel hradeckých SDH Jiří Kubec z Magistrátu města Hradec Králové, který byl s hasiči přímo na místě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Hradeckralove.org

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Emisní povolenky

Jde ještě zrušit emisní povolenky nebo vy je schvalujete? Vždyť nám podle všeho vše jen o dost zdraží – energie i pohonné hmoty, a to prý dost výrazně. Víte o kolik? Protože každý tvrdí něco jiného a mě zajímá pravda.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Stavbu nové okružní křižovatky

19:44 Zlín: Stavbu nové okružní křižovatky

V lokalitě pod 17. ZŠ Křiby na Jižních Svazích začaly dnes práce na vzniku nové okružní křižovatky.