Hradec Králové: Hodnoticí komise doporučila zastupitelům vítěze tendru na stavbu fotbalového stadionu

7. 3. 2021 13:53

Hodnoticí komise v rámci zadávacího řízení na multifunkční fotbalový stadion v Hradci Králové doporučila městu schválit výběr nejvhodnější nabídky. K tomuto rozhodnutí mohla dospět již na základě předběžných nabídek, neboť si zadavatel (město) tuto možnost vyhradil v zadávacích podmínkách.

Hradec Králové: Hodnoticí komise doporučila zastupitelům vítěze tendru na stavbu fotbalového stadionu
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Výsledkem komise se bude ještě v březnu zabývat rada města a následně zastupitelstvo, do té doby město nesmí zveřejnit bližší informace k vítězné nabídce. Hradecká radnice musí současně vyčkat ještě na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, aby mohla s doporučeným dodavatelem uzavřít smlouvu.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

85%
15%
hlasovalo: 19630 lidí

„Vedení města muselo častokrát prokázat odvahu absolvovat vášnivé a populistické diskuze na zastupitelstvu či v médiích. Chtěl bych poděkovat všem, kteří podpořili námi zvolený postup a díky kterému jsme se poměrně brzy dobrali výsledku. Hodnoticí komise vybrala dodavatele, kterého nyní budou muset pochopitelně schválit orgány města. Vše nyní tedy skutečně směřuje k tomu, že v Hradci Králové budeme mít reprezentativní multifunkční fotbalový stadion odpovídající nejen všem požadavkům, ale jeho návštěva bude příjemným zážitkem pro širokou veřejnost,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

„V následujících dnech budou všichni účastníci zadávacího řízení požádáni o poskytnutí anonymizovaných vizualizací stavby multifunkčního fotbalového stadionu včetně souhlasu s jejich uveřejněním. Veřejnost tak bude mít možnost vidět, mezi jakými návrhy hodnoticí komise vybírala,“ doplnil náměstek primátora Jiří Bláha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sokolov: Byl to jenom pokus, ale něco napověděl

9:41 Sokolov: Byl to jenom pokus, ale něco napověděl

Využívají obyvatelé města nádoby na separovaný odpad a poctivě ho třídí, anebo si s tím příliš hlavu…