Hradec Králové: Lávka na Benešově třídě bude dokončena koncem dubna

01.03.2024 19:06 | Tisková zpráva

Nová lávka na Benešově třídě u Kozlovky je téměř hotová. Po technologické přestávce, která skončila v tomto měsíci, se stavbaři pustili do dokončovacích prací. Vše jde podle harmonogramu. Po lávce za 10,5 milionu bez DPH by mohli chodit pěší už v květnu.

Hradec Králové: Lávka na Benešově třídě bude dokončena koncem dubna
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Původní zchátralá lávka u Kozlovky byla stržena loni v létě. Stavbu nové lávky provádí společnost EUROVIA CS. V průběhu stavby pracovníci Vodovodů a kanalizací Hradec Králové opravili vodovod, v listopadu tu vyrostla ocelová konstrukce a stojny pod lávku. Práce probíhaly až do prosince, a poté následovala technologická přestávka.

„Díky příznivému počasí se v únoru práce na lávce obnovily. Aktuálně se chystá instalace zábradlí, poté dojde k pokládce dlažby a provedení zátěžových testů. Následná kolaudace představuje další důležitý krok. Nová lávka, vytvořená z železobetonu, bude rozměrově identická s tou starou. Avšak díky své konstrukci nabídne vyšší bezpečnost a bude jednodušší na údržbu,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Dokončení celého projektu se očekává na konci dubna.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Demokracie

Přijde vám demokratické někoho vyloučit ze strany a rozhodovat o tom bez toho, aniž by byl dotyčný na jednání pozván a měl možnost se hájit? A opravdu si myslíte, že to jak se vyjadřuje Svoboda je důvod, proč vám klesají preference? Já teda nevím, ale mě jste zklamali tím, jak nás necháváte na holi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040

22:10 Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040

Už jen necelý rok zbývá podle vedení společnosti ČEZ Teplárenská do ukončení výroby energií z uhlí v…