Hradec Králové: Město přichystalo nové dotační programy pro podporu sportu a kultury

12.05.2021 8:38

Odbor kultury, sportu a cestovního ruchu informuje zájemce o dotace, že jsou schváleny a zveřejněny nové dotační programy v oblasti kultury a sportu.

Hradec Králové: Město přichystalo nové dotační programy pro podporu sportu a kultury
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Na základě schváleného dotačního programu na podporu sportu – nájemné a provoz sportovišť 2021/2022 (ZDE), bude možné podpořit sportovní organizace a provozovatele sportovních zařízení, zabývajících se organizací pravidelných celoročních sportovních aktivit v Hradci Králové. Žádosti bude možné podávat od 31. 5. 2021 do 14. 6. 2021. V minulých letech tyto dotace město poskytovalo prostřednictvím Královéhradecké unie sportu, nyní je bude administrovat přímo.

Další novinkou je dotační program na podporu kultury – ONLINE AKCE 2021, ze kterého bude možné podpořit umělce, umělecká tělesa i organizátory kulturních akcí. Dotace jsou určeny na zpřístupnění kulturních akcí veřejnosti, za pomoci sítě internet, rozhlasu a televizního vysílání, pomocí on-line přenosů divadelních a hudebních vystoupení, ale i výroba a distribuce audiovizuálních děl, mající obsahovou vazbu k Hradci Králové. Žádosti bude možné podávat průběžně od 1. 6. 2021 do 30. 11. 2021 a budou také průběžně administrovány.

Dále připomínáme že od 7. 6. 2021 do 30. 6. 2021 budou otevřeny tradiční dotační programy pro podávání žádostí o dotace na podporu významných kulturních, sportovních a společenských aktivit na území města Hradec Králové - Calendarium Regina 2022 (ZDE) a kulturních, sportovních a společenských aktivit konaných na Labském nábřeží a náplavce města Hradec Králové - Královéhradecká nábřeží 2022 (ZDE).

Všechny aktuální dotační programy jsou zveřejněny na úřední desce i na dotačním portálu, jehož prostřednictvím také budou žádosti o dotace přijímány.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pomoc z Olomouce míří na jižní Moravu

13:55 Pomoc z Olomouce míří na jižní Moravu

Ničivé tornádo, které se prohnalo obcemi na Břeclavsku a Hodonínsku, za sebou nechalo obrovské škody…