Hradec Králové: Obchodní centrum v Kuklenách musí projít procesem EIA

28.11.2020 15:59

Záměr soukromého investora na výstavbu nového obchodního centra v Kuklenách bude muset absolvovat proces posouzení vlivu na životní prostředí, tzv. EIA.

Hradec Králové: Obchodní centrum v Kuklenách musí projít procesem EIA
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Mimo jiné to byl i požadavek hradecké radnice, která v souladu s připomínkami obyvatel Kuklen zaslala své vyjádření v rámci zjišťovacího řízení na krajském úřadě. Dokument EIA bude pak významným podkladem pro případné územní rozhodnutí a stavební povolení a stanoví případné podmínky v oblasti vlivu na veřejné zdraví a životní prostředí, které stavba musí splňovat.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21417 lidí

„Během zjišťovacího řízení k záměru výstavby obchodního centra v Kuklenách jsme se jako město vyjádřili s požadavkem na to, aby projekt byl posuzován v rámci procesu EIA. Svolal jsem jednání se zástupci obyvatel Kuklen, kteří nás oslovili na zastupitelstvu. Jejich požadavky byly v podstatě ve shodě s těmi, které jsme uvedli v našem vyjádření v rámci zjišťovacího řízení. Ačkoliv je záměr investora v souladu s územním plánem, jsme připraveni stavbu připomínkovat a jednat o tom, aby stavba měla co možná nejmenší negativní vliv na kvalitu života obyvatel v jeho okolí a na životní prostředí,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

V platném územním plánu je současně podmínka pro vydání územních povolení na stavbu až po dořešení zkapacitnění napojení Nové Zelené, její napojení na Páleneckou a další pokračování na Pražskou třídu. „V současnosti bude třeba urychleně a intenzivně pracovat na vyřešení dopravní situace. Připravena by měla být stavba Nové Zelené, která výrazným způsobem ulehčí Pražské a stávající Zelené ulici,“ doplňuje primátor.

Investor bude muset zpracovat podrobnější dokumentaci pro posouzení vlivu na životní prostředí. Jakmile bude posouzení zveřejněno, město jako účastník řízení bude mít možnost se k výsledku vyjádřit. Město je připraveno opět postupovat v souladu s požadavky obyvatel Kuklen, které by měly následně zohlednit také orgány státní správy. „Podle prvních informací chce investor oddělit obchodní zónu od bytové zástavby Kuklen velkým parkem, parkoviště by mělo být osazeno zelení. Budeme chtít, aby tyto prvky byly v lokalitě uplatněny v co možná největší míře a byly skutečně funkční. Jde nám společně o to, aby případné negativní dopady na život místních a blízkého okolí stavby byly eliminovány, a nebo alespoň minimální,“ dodává primátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Vyhánění zimy letos v komorní podobě

18:35 Plzeň: Vyhánění zimy letos v komorní podobě

Zástupci plzeňské zoologické zahrady společně se Sdružením IRIS vyhnali poslední únorovou neděli z p…