Hradec Králové: V ulicích jsou další díla čtyř účastníků sochařského sympozia

31.07.2018 12:14 | Zprávy
autor: PV

Na Tylově nábřeží a náměstí Svobody v Hradci Králové si mohou lidé prohlédnout díla vytvořená na 30. ročníku mezinárodního sochařského sympozia v Hořicích.

Hradec Králové: V ulicích jsou další díla čtyř účastníků sochařského sympozia
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Jejich autory jsou čtyři sochaři z Peru, Řecka, Japonska a Česka. Například peruánský tvůrce Aldo Shiroma z hořického pískovce ztvárnil sochu medvěda, kvůli slepým dětem její povrch velmi důkladně opracoval a opatřil ji nápisem v Braillově písmu, řekl ČTK jednatel sympozia Martin Samohrd.

"Říká, že má zkušenost, že děti sochu osahávají a přesně rozpoznají, co kde je, co je srst, co jsou další znaky medvěda," uvedl Samohrd. V Hradci Králové u dopravního terminálu už stojí další Shiromovo dílo Jezevčík, i ono nese nápis v Braillově písmu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Můžete popravdě odpovědět?

Jak je to s tím přidělovaní dotací Agrofertu, vy tvrdíte, že vám dala EU zelenou, Piráti opak. Můžete zveřejnit vysvětlení od orgánů EU jak to je? Jestli nemáte co tajit, tak nevidím důvod tajit ani odpověď z EU.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Den kraje a města na festivalu

22:41 Karlovy Vary: Den kraje a města na festivalu

Karlovarský kraj a město Karlovy Vary připravily v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy V…