Hradec Králové má nové partnerské město Kronštadt

23.11.2019 8:38

Primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek podepsal smlouvu o partnerství s městem Kronštadt, které je administrativní součástí Petrohradu v Rusku.

Hradec Králové má nové partnerské město Kronštadt
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Obě města chtějí rozvíjet vzájemnou spolupráci zejména v oblasti kultury, vědy a školství. Návrh na uzavření dohody o partnerství a vzájemné spolupráci hradečtí zastupitelé schválili na svém zasedání již v říjnu.

„Ruské město mělo o partnerství s námi velký zájem. Jsem přesvědčený, že máme co nabídnout v celé řadě oblastí. Je to příležitost pro školy, kulturní instituce, firmy a díky této spolupráci se podaří propagovat naše město nejen v samotném Kronštadtu, ale především v celé petrohradské oblasti,“ říká hradecký primátor Alexandr Hrabálek. Hradec Králové má svá partnerská a spolupracující města v jedenácti zemích Evropy, mimo jiné na Slovensku, v Polsku, Francii, Německu nebo Nizozemí, nyní nově i v Rusku.

Město Kronštadt, kde žije přibližně 44 tisíc obyvatel, leží na ostrově Kotlin ve Finském zálivu zhruba 40 kilometrů od Petrohradu. Kronštadský rajón tvoří jeden z rajónů Petrohradu. Historické centrum města spolu s opevněním jsou od roku 1990 zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cheb: Předběhni o den novoroční předsevzetí

6:32 Cheb: Předběhni o den novoroční předsevzetí

Poslední den letošního roku si opět budete moci s jednodenním předstihem splnit své novoroční předse…