Jablonec nad Nisou: Kultura, p. o., začne pracovat od října

20.09.2020 19:53

Jablonec nad Nisou bude mít od 1. října tohoto roku novou městskou společnost, která vznikne sloučením společností Eurocentrum Jablonec nad Nisou, s.r.o., a Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s.

Jablonec nad Nisou: Kultura, p. o., začne pracovat od října
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou
reklama

Zřizovací listinu a návrh rozpočtu pro rok 2021 projednávali zastupitelé na svém zářijovém jednání. Novým ředitelem společnosti Kultura, p. o., která naváže na činnost obou předešlých společností, bude Petr Vobořil. Město si od spojení obou společností v jednu novou slibuje mimo jiné úsporu ve výši 4,7 mil. korun na provozních dotacích.

Nově zřízená organizace bude mít k 1. 10. 2020 pouze jednoho pracovníka, a to statutárního zástupce. „Návrh zřizovací listiny prošel připomínkováním odborů magistrátu, obou jednatelů stávajících společností, ale i zástupců společnosti poskytující daňové poradenství, účetnictví a mzdy a advokátní kanceláře,“ konstatuje náměstek primátora David Mánek s tím, že v prosinci budou na svém jednání rozhodovat o majetku obou společností.

Letošní provozní dotace pro společnost Eurocentrum činila 15,4 mil. Kč a pro JKIC 12,2 mil. Kč, tedy celkem 27,6 mil. korun. „Na příští rok navrhujeme provozní dotaci ve výši 23,1 mil. Kč, což znamená pro město úsporu v nákladech ve výši 4,7 mil. Kč. Návrh příspěvku na r. 2021 je hrubým odhadem, a to zejména ze dvou důvodů. Prvním je jiný způsob konstrukce platů zaměstnanců nové organizace, kteří budou zařazení do platových tříd a stupňů dle katalogu prací. Druhým důvodem je obtížně odhadnutelná výše výnosů v souvislosti s možnými dopady situace s Covid-19,“ dodává Mánek. „Při plánování úspor jsme respektovali rozsah činností, které bude nová organizace poskytovat občanům. Cílem je, aby veškeré činnosti a služby byly minimálně ve stejné kvalitě jako u organizací, ze kterých Kultura, p. o., vzniká, přičemž počáteční vize nového subjektu vychází právě z vizí svých předchůdců,“ doplňuje Mánek.

tabulka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třebíč: Do židovské čtvrti budou moci vjet pouze její obyvatelé a podnikatelé

21:23 Třebíč: Do židovské čtvrti budou moci vjet pouze její obyvatelé a podnikatelé

Třebíč čelí v posledních letech stále rostoucímu počtu aut, což způsobuje problémy v celém městě, ze…