Jablonec nad Nisou: Město poskytuje prostředky na ochranu veřejnosti

02.04.2020 16:01 | Zprávy

Téměř tři stovky balíčků, obsahujících látkovou roušku a letáky s potřebnými telefonními čísly i pokyny, jak roušku užívat a jak se chovat v nouzovém stavu, distribuovalo město do domů s byty zvláštního určení. Další roušky věnovalo soukromému zařízení pro seniory Anavita v ulici U Přehrady.

Jablonec nad Nisou: Město poskytuje prostředky na ochranu veřejnosti
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

„Celkem jsme společně připravili 260 balíčků a dalších 150 roušek s kapsou na nanofiltry a vše jsme s dobrovolníky rozvezli do DPS Palackého, Novoveské a bytových domů v ulici Boženy Němcové a v Kokoníně i Anaavity,“ konstatuje náměstek primátora David Mánek s tím, že do městských domů pro seniory poputují do konce týdne ještě lahvičky o obsahu 60 ml s dezinfekcí na ruce. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Rozpad EU

Dobrý den, opravdu myslíte, že je rozpad EU pravděpodobný? Že si kapříci vypustí rybník, a že rozpad země jako třeba Francie nebo Německo dopustí? A vlastně je vůbec rozpad možná jinak, než že z EU většina států vystoupí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litomyšl: Slavíme 25 let Klášterních zahrad

22:09 Litomyšl: Slavíme 25 let Klášterních zahrad

Tedy přesněji řečeno 25 let od znovuotevření tohoto výjimečného území v samém srdci města Litomyšl.