Jablonec nad Nisou: Ministerstvo kultury určilo městu 1,4 milionu na památky

04.06.2020 9:14

Ministerstvo kultury letos Jablonci nad Nisou přidělilo dotaci z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2020 ve výši necelých 1,4 milionu korun. Zastupitelé schválili obnovu šesti kulturních památek v městské památkové zóně Jablonec nad Nisou.

Jablonec nad Nisou: Ministerstvo kultury určilo městu 1,4 milionu na památky
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou
reklama

„Zatímco podíl státní dotace může být až padesátiprocentní, v případě, že objekt vlastní fyzická nebo právnická osoba či církev, přidává svůj minimálně desetiprocentní podíl také město. V letošním roce město přispěje na pět projektů externích žadatelů částkou 354 tis. Kč,“ vysvětluje vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová.

Dvě stě tisíc státních dotačních korun tak bude čerpat vlastník domu v Korejské ulici na opravu jižní strany fasády včetně klempířských prvků, 150 tisíc přispěje na výměnu 21 oken v uliční fasádě domu v Lidické ulici, 55 tisíc korun užije starokatolický kostel Povýšení sv. Kříže na restaurování varhan. Na opravu severovýchodní strany fasády včetně omítek a doplnění štukových ornamentů i hydroizolace základového zdiva získal majitel vily v ulici V Nivách 200 tisíc, na obnovu trojice dveří a mozaikového ornamentu podlahy ve vstupní hale sokolovny přispěje státní dotace ve výši 375 tisíc a stejně vysoký příspěvek získá i město Jablonec na obnovu oken a vstupních dveří domu v ulici Husova, kde je mateřská škola.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Nabídka sdílených e-koloběžek se rozšíří, přibudou e-skútry

12:03 Ostrava: Nabídka sdílených e-koloběžek se rozšíří, přibudou e-skútry

Do ulic Ostravy vyjede v tomto týdnu další stovka sdílených elektrických koloběžek a navíc šedesátka…