Jablonec nad Nisou: Planeta Jablonec umožní sdílet elektřinu

22.06.2024 16:09 | Tisková zpráva
autor: PV

Zastupitelstvo schválilo založení spolku Planeta Jablonec – energetické společenství, z.s., a členství města v něm. Dále schválilo uzavření Memoranda o spolupráci na projektu energetického společenství. Nové energetické společenství bude neziskovou právnickou osobou, jejímž primárním účelem bude zajistit možnosti sdílení elektřiny.

Jablonec nad Nisou: Planeta Jablonec umožní sdílet elektřinu
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

Na konci roku 2023 byla schválena novela energetického zákona, která zavedla komunitní energetiku, známou jako Lex OZE II. Účinnosti nabyla 1. ledna 2024, přičemž klíčové ustanovení o sdílení elektřiny nabude účinnosti 1. července 2024. Sdílení elektřiny umožní výrobci elektřiny, například obci, sdílet vyrobenou elektřinu z fotovoltaických elektráren mezi svými odběrnými místy, jako jsou školy a úřady.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Praha 8: U základní školy Hovorčovická vznikne „školní ulice“

10:44 Praha 8: U základní školy Hovorčovická vznikne „školní ulice“

Okolí základní školy Hovorčovická v Praze 8 se na podzim stane bezpečnějším pro děti i ostatní chodc…