Jablonec nad Nisou: Svařák vynesl více než 75 tisíc

27.12.2024 11:28 | Monitoring
autor: PV

Most k naději je tím, kdo obdrží letošní výtěžek z charitativní sbírky Primátorský svařák. Ta se konala v pátek 20. prosince, během ní primátor Miloš Vele a jeho náměstci Jana Hamplová, Lenka Opočenská, Jakub Chuchlík a Petr Roubíček získali 75 268 korun. Celkem se do 655 hrnků rozlilo 220 l svařeného vína a 10 l horkého nápoje.

Jablonec nad Nisou: Svařák vynesl více než 75 tisíc
Foto: mhdvmb.cz
Popisek: Jablonec nad Nisou

„Děkujeme všem, kdo také letos přišli a přispěli na dobrou věc. Podobně jako v loňském roce se nám podařilo nasbírat přes 75 tis. Korun, což je neuvěřitelná částka. Tyto peníze použije Most k naději na nákup dvou myček nádobí pro jablonecké K-centrum, což zlepší hygienické podmínky pro klienty i pracovníky centra,“ je vděčný jablonecký primátor Miloš Vele. Ten si pochvaloval, jak příjemné toto setkání každý rok je. „Je milé se takto potkávat s Jablonečany, popřát si příjemné svátky i mnoho štěstí do nového roku. A ještě k tomu nesobecky přispět na něco, co pomůže ostatním,“ doplňuje primátor.

Statutární město vydává každý rok k této příležitosti edici hrnečků, která je originální a nikde jinde není k sehnání. Každý rok vytvoří akad. soch. Jiří Dostál na hrníček obrázek, který se nějak vztahuje k aktuálnímu výročí. Tentokrát byla na hrnečku zobrazená budova základní umělecké školy v Podhorské ulici, protože právě v roce 2025 si škola bude připomínat 100. výročí svého založení.

Dosavadní výtěžky z prodejů

  • 2007 – 12 000 korun pro MC Jablíčko

  • 2008 – 16 000 korun pro Diakonii CČE Jablonec nad Nisou

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Barbora Urbanová byl položen dotaz

Co děláte pro zakopání příkopů vy?

Tvrdíte něco o zakopávání příkopů, ale kdo je vykopává hlubší než vy? Proč opovrhujete názory třeba i lidí, co se vás zde slušně ptají? Proč jste se neohradili, když bývalý premiér lidi urážel za jejich názory? Nebo třeba, proč o sobě tvrdí, že jste demokraté, jak kdyby ostatní nebyli? Ježková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Jiráskovo náměstí i klášterní zahrada mají zelenou, kompletní úpravy začnou letos

16:21 Plzeň: Jiráskovo náměstí i klášterní zahrada mají zelenou, kompletní úpravy začnou letos

Město ještě letos zahájí dlouhé roky diskutovaný a odsouvaný projekt Obnovy Jiráskova náměstí a Kláš…