Jablonec nad Nisou: Zastupitelé odsouhlasili příspěvek Mostu k naději

23.02.2019 9:34

Necelých 240 tisíc korun poskytne Jablonec nad Nisou zapsanému spolku Most k naději na projekt Multifunkčního sociálního centra Jablonec nad Nisou, jehož cílem je rekonstrukce domu ve Střelecké ulici. Příspěvek z městského rozpočtu odsouhlasili městští zastupitelé na svém únorovém zasedání.

Jablonec nad Nisou: Zastupitelé odsouhlasili příspěvek Mostu k naději
Foto: Stavbarokulibereckehokraje.cz
Popisek: Rekonstrukce budovy Muzea skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

Most k naději vlastní v jablonecké ulici Střelecká objekt, který má v plánu zrekonstruovat a zřídit v něm centrum se sociálními službami pro klienty se závislostí a zázemím pro sociální pracovníky terénního programu pro lidi ohrožené drogou. Své místo zde najde také detašované pracoviště kontaktního centra Liberec, které bude sloužit jako nízkoprahové denní centrum.

„Zařízení tohoto druhu v Jablonci nutně potřebujeme. Realizace projektu Mostu k naději je v souladu s naším komunitním plánováním, s krajským plánem protidrogové politiky i Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb kraje,“ komentuje finanční příspěvek náměstek pro oblast sociálních věcí David Mánek a dodává: „Město, kraj a zapsaný spolek uzavřely smlouvu o spolupráci na projektu multifunkčního centra už v první polovině loňského roku.“

I když v centru pracují s lidmi závislými, není třeba se podle Mostu k naději bát, že by Střeleckou ulici zaplavili narkomané. „Rozhodně žádné závislosti nepodporujeme, působíme hlavně v oblasti prevence. Proto musíme být v městských centrech, kde se naši klienti pohybují,“ hájí rekonstrukci objektu ve Střelecké ulici odborný ředitel Mostu k naději pro Liberecký kraj Jiří Simeth a doplňuje: „V jabloneckém „káčku“ se počítá také s preventivními přednáškami pro školy či jiné subjekty.“

„Naši klienti jsou z velké části převážně normálně pracující lidé nebo studenti, kteří sáhli po droze či alkoholu, aby zvládli třeba velké pracovní nasazení či stres. Někteří chtějí se svými závislostmi skončit, protože jim překáží v pracovním i osobním životě, jiné můžeme motivovat k méně rizikovému životnímu stylu. Naším úkolem je především ochrana většinové společnosti. Klienti obecně nemají zájem, aby všichni o jejich problému věděli. Nestává se tedy, že by se potloukali kolem centra a vyvolávali šarvátky,“ konstatuje vedoucí libereckého K-centra Jana A. Koudelková, jež bude vést i detašované jablonecké pracoviště.

„O slovech pracovníků z Mostu k naději jsem se osobně přesvědčil, když jsem navštívil nedávno otevřené centrum v Liberci. Úmyslně jsem přijel mimo Den otevřených dveří,“ doplňuje náměstek Mánek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Jedinečný svátek vína se blíží

22:08 Znojmo: Jedinečný svátek vína se blíží

Festival vína VOC Znojmo, jedinečný svátek vína, vinařů a všech příznivců vinného moku, máme už témě…